5.00 / 1 oy

Wordpress'te yazar bilgisi nasıl gizlenir?

Wordpress ile hazırladığınız bir internet sitesinin blog kısmında tema ile birlikte yazar bilgileri de yazar (değiştirilmedi ise admin olarak görünür) ve bu da tek kullanıcılı wordpress internet siteleri için açıkçası çirkin bir görüntü. Bu özelliğin wp tarafından eklenmiş olmasının amacı, birden fazla yazara ve editöre sahip internet sitelerinde hangi blog yazısının kim tarafından yazıldığının gösterilmesi ve ziyaretçinin istemesi durumunda yazara göre blog yazılarını (post) filtreleyebilmesi. Ama özellikle kurumsal internet sitelerinin haberler bölümü olması amacıyla kullanılan blog sayfaları sadece tek bir kullanıcıya sahip olduğu için bu kullanıcıyı (blog yazılarının yazarını) gizlemek daha mantıklı bir ihtiyaç oluyor.

Wordpress ile hazırlanmış bir internet sitesinin yazılarının altından yazar bilgisini silmek ya da gizlemek için tercih edebileceğiniz iki yol var. Bu yollardan ilki, öncelikle temanızın özelleştir (customize) ayarlarını kontrol etmek ve blog (yazılar) ayarlarında yazar adını gizlemeye dair bir özellik olup olmadığını kontrol etmek. Eğer böyle bir ayar yok ise ikinci seçenek, blog yazılarını içeren php dosyalarını tema editörü (theme editor) üzerinden güncellemek ve bu sayfalardaki yazar bilgilerini silmek.

Bu silme işlemini sadece blog sayfasından silmeniz yeterli olmayacaktır, ek olarak kategorizasyon, arama sonuçları, yazar filtresi, arşiv, blog yazısı detay sayfalarından da kaldırmalısınız.

 

Editör editi: sitedeki bazı diğer benzer başlıklar için;

bkz: Wordpress'i Türkçe Yapmak

bkz: Wordpress'te placeholder nasıl değiştirilir?

bkz: Wordpress arama formu plugin tavsiyesi

bkz: Wordpress'te copyright yazısı değiştirmek nasıl yapılır?

bkz: Wordpress'te font değiştirmek nasıl yapılır?

bkz: Wordpress'te http'den https'ye yönlendirme nasıl yapılır?

ferrari

25.07.2021 21:41

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Wordpress'te yazar bilgisi nasıl gizlenir?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.