5.00 / 1 oy

Wordpress'te JQuery versiyonu nasıl değiştirilir?

Wordpress, bir içerik yönetim sistemidir ve temalar kurarak/özelleştirerek istediğiniz web sayfalarını kod yazmadan hazırlayabilirsiniz. Ancak arka planda halen bizim görmediğimiz kodlar çalışmakta olduğu için zaman zaman hatalar ortaya çıkabilir.

Wordpress'te benim en sık yaşadığım hata sebebi, eski temaların artık güncellenmemesinden kaynaklı hatalar. Wordpress ve sunucu versiyonları update edildiğinde temadaki eski versiyon kodlarla uyumsuzluk yaşanabiliyor ve sitede tasarımsal ya da işlevsel sorunlar ortaya çıkabiliyor.

Eğer JQuery versiyonunu yükseltmek isterseniz bu kolay, JQuery updater adında bir eklenti var ve kullandığınız JQuery versiyonunu en güncel versiyona yükseltiyor.

Eğer kullandığınız tema eski bir JQuery versiyonu için geliştirildi ise ve Wordpress versiyonunuzu güncellediğinizde yanlışlıkla JQuery versiyonunu da yükselttiyseniz manuel olarak kullandığınız JQuery versiyonunu değiştirmeniz gerekebilir. Bu durumda internet sitenizin admin sayfasını açın ve tema düzenleyici (theme editor) altından JQuery.js dosyasına verilen bağlantıyı bulun ve bağlantı adresini Google Libraries adresindeki gerekli (istediğiniz jquery sürümü ne ise) link ile değiştirin.

 

Editör editi: sitedeki bazı diğer benzer yazılar için;

bkz: Wordpress'te font değiştirmek nasıl yapılır?

bkz: Wordpress'te http'den https'ye yönlendirme nasıl yapılır?

bkz: Wordpress güvenlik eklentileri tavsiyeleri

bkz: Wordpress'te tam yedekleme nasıl yapılır?

bkz: Wordpress site nasıl farklı bir hosta taşınır?

bkz: Wordpress'te yabancı dil çeviri eklentisi önerisi

ferrari

18.07.2021 14:29

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Wordpress'te JQuery versiyonu nasıl değiştirilir?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.