5.00 / 1 oy

Wordpress güvenlik eklentileri tavsiyeleri

Başıma gelen wordpress yönlendirme saldırısını daha önce bu soruda paylaşmıştım ve gelen yanıtla da tüm temizlik işlemlerini tamamlayabildim ve sitemi tekrar temiz bir şekilde yayına aldım. Şimdi ise tekrar bir saldırı olmasını oturup beklemek yerine güvenlik önlemi olarak neler yapabileceğimi araştırmaya başladım ve buna da komple wordpress güvenliği vaadeden wordpress eklentilerini araştırarak başladım. Sonuçlarına göre ben de bu sayfayı güncelliyor olacağım, sizler de kullandığınız wordpress güvenlik eklentilerini ve yorumlarınızı buradan paylaşabilirseniz güzel bir bilgi kaynağı olmuş olur.

ferrari

03.07.2019 12:20

Bu soru 2 kez yanıtlandı.

  • 6 Eylül 2022 10:15
    0

    öncelikle seçeceğiniz barındırma firması çok önemli, sizin siteniz güvenli olsa bile paylaşımlı siteler üzerinden sitenize girebilecek kişileri bu şekilde engelleyebilirsiniz. ikincisi wordpress sitelerin otomatik olarak wordpress sürümlerinin güncelleniyor olması lazım çünkü fark edilen açıklar her sürümde kapatılıyor. eski bir wp sürümündeki açıklar exploit db türü sitelerde tespit edilebiliyor. son olarak internetten bulduğunuz ücretsiz tema ve pluginlerden de uzak durun, hatta kullandığınız plug-in'lerin güvenlik açıkları olmadığından da emin olmalısınız

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Wordpress güvenlik eklentileri tavsiyeleri

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.