5.00 / 1 oy

90 derece menteşe nasıl monte edilir?

İnternetten mevcut dolap kapakları için 90 derece hidrolik frenli menteşe siparişi verdim, tanesi 11 TL'ye çok sayıda aldım ve tek bir tanesini bile monte edemedim. Önce acaba menteşe mi bozuk dedim ama bir derken iki derken baktım hepsi aynı olduğuna göre kendim takamadığıma kanaat getirdim. Bildiğimiz düz menteşeler gibi açıkken düz vaziyette takıp sonra kapatmak istediğimde vidalama alanları denk gelmiyor, dolap kapakları kapalıyken tam denk gelecek ama dolap kapağı kapalıyken benim bu menteşeleri takabilmem için kollarımı dolabın içine ışınlamam mümkün olmadığı için uzun saatler süren cebelleşmelerden sonra artık pes ederek bıraktım. Kesin bu montaj işleminin bir kolayı vardır ama içinde her şeyin nasıl yapıldığının videosu olan youtube'da bile bir tane bile 90 derece menteşe takılışı videosu yok, şunu takmanın mantığını yazarak ya da fotoğraf çekerek bile olsa anlatacak birisi yok mu burada?

Not: menteşelerin markasının fark edeceğini sanmıyorum ama gene yazayım, meridyen 90 derece frenli menteşe diye geçiyorlar.

levo35

09.06.2020 17:09

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
90 derece menteşe nasıl monte edilir?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.