5.00 / 1 oy

WhatsApp'ta Parmak İzi Kilidi Özelliğini Etkinleştirmek

Artık neredeyse tüm haberleşmelerimizi whatsapp üzerinden yapar olduk, dolayısıyla whatsapp uygulamasının herkesin kara kutusu konumuna geldiğini söylesem sanırım abartı olmaz. Hele bir de tüm whatsapp yazışmalarınızın internette herkes tarafından okunabilir olduğunu bir düşünsenize, tam bir kabus! Neyse ki whatsapp uygulaması, gönderdiğimiz tüm mesajları uçtan uca şifreliyor ve bu mesajların bizim telefonumuzdan başka elde edilebileceği bir yer kalmıyor. Peki ya telefonumuzu kaybedersek ve giriş pin kodunu da bir şekilde açmayı başarırlarsa? whatsapp bu senaryonun gerçekleşmesi durumuna karşı parmak izi ile oturum açma özelliğini uygulamalarına ekledi.

IOS ve Android için WhatsApp'ta Parmak İzi Kilidi Özelliğini Etkinleştirmek

Whatsapp'ta parmak izi ile oturum açma özelliğini aktif duruma getirmek için;

- Uygulamada Ayarlar -> Hesap -> Gizlilik menüsünü takip edin.

- Gizlilik menüsünün en altında Ekran Kilidi (Fingerprint lock) seçeneğini seçin

- parmak izi ile oturum açma (unlock with fingerprint) özelliğini etkinleştirin

WhatsApp uygulamasına sürekli mesajlar geldiği için her seferinde parmak izi ile giriş yaparak zaman kaybetmemek için zaman ayarı özelliği eklenmiş ve parmak izi ile giriş yapıldıktan sonra bu zaman ayarı kadar süre sizden tekrar parmak izi doğrulaması istenmiyor.

zirzop

05.08.2020 11:24

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
WhatsApp'ta Parmak İzi Kilidi Özelliğini Etkinleştirmek

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.