5.00 / 1 oy

Telefon Açıldığında Uygulamayı Otomatik Olarak Başlatmak

Android işletim sistemi olan Samsung marka bir akıllı telefon kullanıyorum ve telefonun içinde çok fazla uygulamanın çalışmasından kaynaklandığını düşündüğüm problemler yaşıyorum (bkz: Android Telefonu Her x Saatte Bir Otomatik Olarak Yeniden Başlatmak). Bu performans problemlerini aşabilmek için de telefonu periyodik olarak yeniden başlatmak gibi bir çözüm aklıma geldi ama henüz nasıl yapabileceğimi bulamadığım için araştırmaya devam ediyorum. Ama telefonu elle manuel olarak da yeniden başlatsam, otomatik olarak da yeniden başlatsam, her seferinde sürekli olarak arka tarafta çalışmasını istediğim uygulamaları teker teker elle çalıştırmam gerekiyor ve telefon her açıldığında bu işlemi otomatize etmek istiyorum.

Örneğin telefonda kurulu a ve b adında iki farklı uygulama var diyelim. Telefon her yeniden başladığında istisnasız olarak bu iki uygulamayı da arka planda çalıştırmaya başlasın istiyorum. Uygulamaların kaynak kodlarına erişimim olmadığı için bu işlemi Android üzerinden yapmam gerekiyor. Android'in içinde böyle bir özellik var mıdır ya da uygulama yöneticisi gibi bir ek uygulama kurarak bu isteğimi gerçekleştirebilir miyim?

geylani

14.09.2020 23:03

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 10 Ekim 2021 08:52
    0

    uygulama yöneticisi gibi android'in görevlerini devredebileceğiniz uygulamalar var diye biliyorum. kendim kullanmadım ama bir dönem android uygulamaları arasında o kadar çok gezindim ve ne işlevli uygulamalar hazırlanabilir diye o kadar çok araştırma yaptım ki bu amaçla hazırlanan ve uygulanmakta olan uygulamalar gördüğüme eminim

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Telefon Açıldığında Uygulamayı Otomatik Olarak Başlatmak

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.