5.00 / 1 oy

Whatsapp'a Şifre Koymak (Android ve iPhone için)

Bir yazar arkadaş, bilgisayarının başka birisi tarafından ele geçirilmesi durumunda tüm verilerinin (mail, kredi kartları vb.) google chrome'da olduğunu ve bu sebeple google chrome'un şifrelenmesi ile ilgili bir yazı paylaşmış. bkz: Bilgisayarda Chrome'a Şifre Koymak. Tamamen katılmakla birlikte görüyorum ve artıyorum, telefonlarımızda da şifremizi bilen birisinin alıp yapmasından en çok korkutuğumuz şey nedir? Ben bu sorunun yanıtına whatsapp mesajlarını okumak diyorum ve whatsapp uygulamasını şifrelemek gerektiğine inanıyorum.

Son model akıllı telefonlar da kullansak, örneğin desen çizerek telefonumuzu açarken birisinin bizi görmesi demek, o deseni onun da çizebilmesi ve telefonu açabilmesi demek oluyor. Dolayısıyla bazı uygulamalar için ikinci aşama bir güvenlik katmanı koymak bence şart.

 

WhatsApp’a Şifre Koymak (Android)

Uygulama bazlı şifre koyabilmemizi sağayan çok pratik bir uygulama ile Android işletim sistemi kullanan akıllı telefonlarımızda Whatsapp ve istediğimiz diğer tüm uygulamalara şifre koyabiliriz.

Google Play'den Smart AppLock uygulamasını indirin ve şifre koymak istediğiniz uygulamaları seçin, sonra da telefonunuzun şifresinden farklı bir şifre belirleyin.

Eğer sadece Whatsapp için şifre koyan bir uygulama kullanmak isterseniz, alternatif olarak Lock For WhatsApp uygulamasını da Android telefonunuza kurabilirsiniz.

 

WhatsApp’a Şifre Koymak (iPhone IOS)

IOS işletim sistemi Apple iphone marka telefonlarda üçüncü parti şifreleme uygulamalarına izin vermiyor, bu yüzden android için kurup kullanabileceğiniz uygulamaları app store'dan indirip kullanmanız mümkün değil. Bunun yerine iphone telefonlarda ayarlar kısmından restrictions ayarlarını uygulama bazlı olarak düzenleyebilirsiniz.

tamtam

30.10.2020 00:33

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Whatsapp'a Şifre Koymak (Android ve iPhone için)

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.