5.00 / 1 oy

Weber ve Guruss için şiş çevirme motoru tavsiyesi

Arada mangal yaparım diye başladığım mangal ve barbekü hobisi artık hobi olmaktan çıkıp profesyonel bir uğraş olmaya aday oldu. Daha güzel mangallar yaptıkça gelen misafirlerin sayılarının da artması ve hazırladığınız mangallarla ilgili övgülerin de artması daha da motive edici oluyor.

Evde cağ kebap yapabilmekle ilgili gerekli ekipmanları araştırdığım ve Guruss mangal ile kullanmak üzere satın aldığım cağ şişini ve ayaklarını kendi sorumun altına cevap olarak ekledim. Henüz ilk cağ kebabımı yapmamış olsam da haftasonu şimdilik elle manuel çevirecek şekilde yapmayı planlıyorum. Ama bir sonraki aşama olarak tavuk çevirme ya da cağ kebap çevirme gibi mangal denemelerinde kullanmak üzere bir şiş çevirme motoru arıyorum. Türkiye'de satılmakta olan ürünler Weber'in şiş çevirme makineler ve emsal bir iki ürün daha var. Fiyatları ise 1000 TL'nin üzerinde. Açıkçası bir weber barbekü de almayı planlıyorum, guruss'a ya da weber'e uyumlu olması çok fark etmez ama daha hesaplı bir şiş çevirme makinesi arıyorum. Böyle bir ürünü kendim yaptırmak istesem çok daha ucuza mal ederim gibi geliyor ama elektronikten de o kadar çok anlamıyorum. Bildiğiniz alınabilir hesaplı bir ürün var mı yoksa bir elektronikçiye gidip pille ya da elektrikle çalışan böyle bir ürün yaptırsam daha mantıklı olur mu? Raspberry Pi ya da Arduino ile böyle bir proje geliştirilse aslında hem satar hem de akıllı senaryolar eklenebilir. İlgili arkadaşlardan cevap bekliyorum.

volkanoxfb

21.02.2020 21:35

Bu soru 2 kez yanıtlandı.

  • 9 Eylül 2020 22:26
    30

    Meaty & Cheesy kanalını takip edenler Mustafa Acarçiçek isimli üstadı tanıyorlardır. Türkiye'de son 1-2 yıldır çok insan et yemeklerini öğrendi kendisinden. Ekipmanları konusunda da tutkulu ve denemeyi seven birisi olarak çok konuda çok videosunu izlemişimdir. Şimdi meaty&cheesy markasıyla guruss ve weber ile uyumlu çevirme motorları üretmeye de başlamış ama henüz sipariş verip deneme fırsatım olmadı. Benim gibi araştıran arkadaşlar için bilgi vermek maksatıyla kendi sorum üzerinden paylaşmak istedim.

  • 26 Ekim 2020 01:08
    6

    Uzun zaman sonra kendi cevabımı kendim veriyorum: Meaty & Cheesy Mangal Aksesuarları Alanlar ve Yorumları

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Weber ve Guruss için şiş çevirme motoru tavsiyesi

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.