5.00 / 1 oy

Evde cağ kebabı yapabilmek için gerekli malzemeler nelerdir?

Bir süredir barbekü kullanımı konusunda hobici oldum ve farklı deneysel et ve sebze yemeklerini barbeküde hazırlayarak kendimce bir şeyler yapmaya çalışıyorum. Geçenlerde dışarıda bir cağ kebap yiyip de hesaba 100 TL para ödeyince ben bunu evde neden denemiyorum dedim ve internetten acaba deneyenler var mı diye bakındım. Youtube'da Mustafa Acarçiçek'i takip ediyorum ve ben böyle özverili, bilgili ve milletin sır gibi sakladığı bilgileri paylaşmaya gönüllü güzel bir insan görmedim. Sağolsun ev şartlarında manfalda bir cağ kebap denemesi yapmış, bence çok da güzel de olmuş. Şimdi benzer bir cağ kebap denemesini ben de kendi evimde yapmak için internetten ufak tefek alışverişler yapıyorum. Cağ şişi olmazsa olmaz zaten 12 tane n11'den cağ şişi siparişi verdim. Büyük eti çevirmek için 175-200 cm arasında hazır büyük şişlere çok para istedikleri için evdeki bir şişe Mustafa Acarçiçek'in taktiği ile kelepçe takarak etleri araya sıkıştırmayı planlıyorum. Ama asıl mesele etin seçimi. Cağ kebap yaparken hangi et kullanılır diye çok baktım internette, kuzu eti olacağı kesin de kuzunun neresi olur derken yine kemiksiz kuzu kaburga almaya karar verdim. Soğanla ve baharatla soslayarak dolapta bir gün dinlendirmeyi planlıyorum. Konuya hazır çalışmışken geleyim buraya yazayım, haftaya bu tarifi hazırlayabilirsem fotoğraflarını koyayım istedim. Kısmetse haftaya görüşürüz :)

volkanoxfb

29.11.2019 15:55

Bu soru 2 kez yanıtlandı.

 • 9 Mart 2020 04:21
  51

  Beklenen cevap ve görüntü geldi, mis gibi de oluyormuş :)

  guruss cağ kebap

 • 19 Şubat 2020 07:51
  26

  Kendi soruma kendim cevap vereyim, dün Guruss CG-075 mangal için 70 cm'lik cağ şişi ve ayağı aldım takım olarak. Mangalın yan taraflarında kendi şiş koyma yerleri olsa da yüksekliğini ayarlayabildiğim ve mangala da tam olarak sığacak bir şiş istediğim için bu seçimi yaptım ve tam olarak da uydu.

  guruss mangal cağ kebabı şişi

  Henüz ilk cağ kebap denememi yapmadım ama yapınca onu da paylaşacağım.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Evde cağ kebabı yapabilmek için gerekli malzemeler nelerdir?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.