5.00 / 1 oy

Meaty & Cheesy Mangal Aksesuarları Alanlar ve Yorumları

Meaty & Cheesy kanalını youtube'da uzun zamandan beri takip ediyorum ve çok tarifini de birebir deneyerek hazırlamışımdır. Kanalın sahibi Mustafa Acarçiçek bence Türkiye'de an itibariyle et konusunda en güzel kaynaklardan birisi. En bilgili kişi midir bilemem ama et bilimi olarak tanımlayabileceğim konuları derinlemesine ve en düzgün şekilde anlatabilen kişi olduğuna eminim. Daha bilgili birileri varsa bile youtube'da uzun uzadıya et pişirmekle ilgili birşeyler anlattığına ve uyguladığına ben şahit olmadım.

Mustafa bey bir süredir Meaty & Cheesy markası ile mangal aksesuarları üretmeye başlamıştı. Benim gibi aksesuar konusunda da meraklı ve Türkiye'de olmayan ürünleri de sipariş vererek getirip denemiş ve hatta aklındaki ürünleri kendisi için özel olarak ürettirmiş birisi olarak bu açıdan da saygım büyük. Bilinçli bir tüketicinin ne satın aldığı zaten o hobiye ilgi duyan kişiler için bir kanaat önderliği vazifesi görür. Ama bunun da ötesinde bu kişi eğer üretim yapmaya da başlarsa benim gibi hem yemeyi, hem hazırlamayı, hem de aksesuar kullanmayı seven kişiler için en azından alıp denenmek istenen ürünler oluyor.

Meaty & Cheesy shopier sayfasındaki ürünlerden şimdilik sadece Guruss CG-075 modeli için üretilen çevirme motorunu satın aldım. Çok yüklenmemek için ilk deneme olarak da tavuk çevirme yaptım ve deneyimlerimi paylaşmak isterim. Motor oldukça sessiz ve stabil olarak çalışıyor, şişin oturduğu yerler de guruss mangaldaki şiş deliklerine göre çok güzel hazırlanmış ve rahat dönebilmesi için yuvarlanmış. Ancak şişten değil de mangalın yüksekliğinden kaynaklı olarak yüksek bir et pişirmek istediğinizde zemine çarpıyor. Guruss'un asansör sistemi olmasına rağmen en alt seviyedeyken bile tavuk kılpayı döndü desem yeridir, cağ kebap yapsam muhtemelen bu yükseklik yeterli olmayacak.

Edit: Mustafa bey de son videosunda bu durumu fark etmiş ve şişin konumunu yükselten ik adet ekipman eklemiş şiş yuvalarına. Bu aparatı daha önce sipariş veren müşterilerine de göndermesini bekliyorum açıkçası, henüz bir açıklama yapmamış bununla ilgili.

Diğer aksesuarlarını da önümüzdeki günlerde sipariş ederek deneyeceğim. Alev almaz dökme demir ızgara, paslanmaz hot plate ızgara, ızgara tepsisi ve yağ kanallı köfte ızgarası ürünleri denemeye değer görünüyor. Bu ürünlerle ilgili deneyimlerimi de yine buradan paylaşacağım.

Ürünlerin fiyatları açıkçası pahalı, şiş çevirme motoruna ve şişe toplam 750 TL ödedim, yukarıda yazdığım ızgaralar için de muhtemelen yaklaşık 1000 TL daha ödeme yapacağım. Sac kalınlığı kalın ve kaliteli ürünler ürettiğine inandığım için bu fiyatları kısmen haklı buluyorum, ama keşke biraz daha hesaplı olsa da daha fazla insan sipariş verebilse, belki o zaman sürümden daha fazla kazanç sağlayabilir diye düşünüyorum.

Edit: Baharatlar da yakında buradan satılmaya başlanacakmış, baharat konusunda da meraklı birisi olarak yine sipariş verip deneyerek buradan bilgi vereceğim.

Bu arada bir diğer eleştirim de ürünün içinden fatura çıkmamış olması. Vergisini ödemesi konusunda birşey diyemem ama en azından benim verdiğim sipariş için bana iade ve garanti hakları tanıyan bir fatura gönderilmesini beklerdim. Mail atar diye bekledim ama e-arşiv faturası da gönderilmedi.

volkanoxfb

25.10.2020 14:30

Bu soru 2 kez yanıtlandı.

  • 3 Kasım 2021 04:35
    3

    kırmızı et fiyatlarına bakarak zaten mangal harici de et yemekleri hazırlayabiliyor ve yiyebiliyor olmak sadece maddi durumu iyi olan insanların yapabilecekleri bir şey haline geldi. kuzu pirzolanın 1 kilosu kasaplarda yaklaşık 250 TL civarından satılır olmuş, 3-5 kişilik bir ailenin bir öğüne 300-500 TL harcayabilmesi için de ancak maddi durumunun çok iyi olabilmesi ile mümkün olabilir.

  • 3 Kasım 2021 00:26
    1

    ilk çıktığı zamanlarda seçenek azdı ama fiyatlar o zaman da bana biraz fazla gelmişti, şimdi de kendi sitesini açarak satışa geçmişler ve fakat fiyatlar halen bana çok yüksek geliyor. kalitesi muhakkak iyidir ama mangal hobisi bu şartlarda sadece lüks bir hobi olarak kalacaktır ve sınırlı bir kitleye hitap edecektir.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Meaty & Cheesy Mangal Aksesuarları Alanlar ve Yorumları

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.