5.00 / 1 oy

Gönye Kesim Yapmak İçin Elektrikli El Aleti Tavsiyesi

Ahşapta Gönye (düz ya da açılı) kesim yapmak için dekupaj testere (Hesaplı ve Kaliteli Dekupaj Testere Tavsiyesi) satın almıştım ama cihaz ne kadar kullanışlı ve kaliteli olsa da dekupaj testere ile düz kesim yapamıyorum. İnternette dekupaj testere tezgahı tarzı kendin yap projeleri var, çoğunu denedim ama sonuç olarak 90 derece kesim yapmak için dekupaj testerenin doğru araç olmadığına kanaat getirmiş bulunuyorum. Uzun ahşapları ve kalın ahşapları yatay ve dikey olararak düz (90 derece) ve mümkünse açılı da kesmeye olanak tanıyan ekipmanlar araştırmaya başladım. Aklımdaki seçenekler şu şekilde:

Daire testere: rip fence adı verilen uzun şeritler ile gönye kesim yapabilir miyim diye düşünüyorum

Şerit testere: Çok yer kapladığı için şimdilik istemiyorum ama çözüm bu cihaz olabilir. Yatar daire testere tarzı ürünlere bakabilirim

Sizce düz ahşap kesimi için almam gereken elektrikli aletleri nelerdir?

vuuno

06.08.2020 20:18

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 1 Kasım 2021 07:21
    0

    aradan geçen 1 yılı aşkın sürede pandeminin bol bol zaman vermesinin de etkisiyle el aletleri ve ahşap işlerinde çok şey öğrendim. elektrikli el aletlerini bir şerit yardımıyla kullanarak tam anlamıyla düz kesimler yapabilirsiniz. ama büyük ahşap parçalarını el testeresi ile dümdüz kesebilmek açıkçası pek mümkün değil, eğer ufak sapmaları sonradan törpülerim problem değil derseniz de kaliteli bir testereye ihtiyacınız olduğunu bilin. ya da hesaplı bir dekupaj testere alarak ahşaplarınızı ziyan etmek yerine elektrikli el aletlerine yönelin.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Gönye Kesim Yapmak İçin Elektrikli El Aleti Tavsiyesi

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.