5.00 / 1 oy

Ucuza yapılabilecek hobiler nelerdir?

Belli ki bu pandemiden bir süre daha kurtulmak mümkün olmayacak, bari bu zamanı fırsata çevireyim de hiç bilmediğim bir alanda bir hobi edineyim istiyorum. Ama önümüz de karanlık olduğu için belki de kısa sürede hiç keyif almayarak bırakacağım bu hobiye çok para harcamak da istemiyorum. Ama tasarruf edeceğim diye hobi anlayışımı da iş makinesi izleme seviyesine düşürmek istemediğim için aklıma hesaplı hobiler ne olabilir diye bir liste hazırlamak geldi. Aklıma gelen bazı ucuz hobi seçenekleri şu şekilde:

- Alçı ile eşyalar yapmak (saksı, süs, dekorasyon malzemeleri gibi)

- Her türlü spor faaliyetleri (sokağa çıkma yasağı olmadığı zamanlar bol bol yürüyüş yapmak)

- Dil ya da bilgisayar programı öğrenmek için youtube'dan faydalanmak

- Ahşap oymacılığı

- Bitki yetiştirmek (meyve/sebze de olabilir süs saksı bitkisi de)

- Resim ve boyama yapmak

- Satranç öğrenmek (The Queen's Gambit dizisini izleyerek kendinizi gaza getirebilirsiniz)

- Koleksiyonculuk (pul, eski para, kelebek, ne ilginizi çekiyorsa onun koleksiyonculuğu)

Özetle aslında benim için amaç, daha önce hiç bilgim olmayan bir alanda bir şeyler öğrenmek ve bunu ticari bir amaç olmadan yapmak. Bu listeyi geliştirebilecek seçenekler bilenler cevap olarak akıllarına gelen hesaplı hobi fikirlerini yazabilirlerse evinde yeni bir hobiye başlama arayışında olan, ama fazla paralar harcamak istemeyen/durumu olmayan kişiler için de faydalı bir içerik olabilir.

koksals

29.12.2020 15:29

Bu soru 2 kez yanıtlandı.

 • 14 Aralık 2021 07:34
  44

  yoga yapabilmek için illa çok pahalı ürünlere sahip olmanız gerekmez, çorabınızı çıkartmanız ve evdeki parke üzerine hesaplı bir yoga matı sermeniz yeterlidir (o da kaymamanız için). yoga zaten bir esneme ve eklem sporudur ama ileri aşamalarında nefes egzersizleri ve felsefesi hakkında da bilgi edinebilir ve çok farklı boyutlara gelebilirsiniz. yani yoga bloğu olmadan da pekala yoga yapabilirsiniz

 • 29 Aralık 2020 16:29
  41

  İlk cevaplardan birisi bence bir hobinin çok daha ötesinde felsefesi olan yoga ya da uzak doğu felsefeleri olması gerekir ancak maalesef yoga bile bizde sosyal medya gösteriş unsuru haline geldiği için gösteriş yapmadan yoga yapabilenler yapsın diyebilirim.

  yoga malzemeleri fiyatları

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Ucuza yapılabilecek hobiler nelerdir?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.