5.00 / 1 oy

Philips Hue Bahçe Aydınlatması İçin Kullanılabilir mi?

Philips Hue aydınlatma ürünlerini çok beğeniyorum ama maliyetlerinden dolayı ben de alıp denemeye bile korkuyorum. Ama uzun ömürlü bir kullanım deneyimi sunacak olsalar br kere alıp 10 yıl kullanabileceğime ikna olarak bazı ürünlerini satın alabilirim. Benim en çok hoşuma giden özellikleri ise gruplandırma yaparak eşzamanlı olarak renk değiştirebilmeleri ve bunu bahçede yapabilmek istiyorum.

Daha önce de bahçe için solar enerjiyle beslenen ürünler sorduğum bir başlık açmıştım ama geçen zaman içinde solar enerji ile beslenen aydınlatmaların yetersiz oldukları sonucuna vardım. Bataryaları küçük olduğu için (aynı zamanda zamdanda ömürleri de kısa) fişe takılarak elektrikle beslenen bir aydınlatma sistemi kurmadan güzel bir bahçe aydınlatma tasarımı kurmak mümkün görünmüyor. Bu yüzden maliyetine katlanarak Philips Hue aydınlatma ürünlerinden bahçeye satın almayı düşünüyorum, ama aklıma takılan iki soru var.

1. soru: Philips'in ampul ve led şerit gibi aydınlatma ürünleri tek bir merkez (bridge adı veriliyor) üzerinden haberleşiyorlar. Bu sayede telefonla merkeze gönderdiğimiz sinyaller bu ekosisteme bağlı olan aydınlatma cihazlarına ulaşıyor ve uzaktan da ışıklandırmaları telefonumuzla vb. kontrol edebilmiş oluyoruz. Peki bu bridge ile aralarındaki maksimum uzaklık ne olmalıdır?

2. soru: Philips hue ürünlerinden açık havaya dayanıklı olarak (yağmur, kar, soğuk, sıcak vs) üretilmiş modelleri var mı yoksa yağışa karşı korumalı armatür satın alarak bu korumayı bizim mi hazırlamamız gerekir?

merveseyhan

31.10.2020 08:20

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 21 Mart 2022 21:22
    0

    standart ampullerin su geçirmezlik ya da çok soğuk havalara dayanabilirlik gibi bir iddiası yok bildiğim kadarıyla. bu şartları haricen kendiniz sağlayabilirseniz ve gateway de yakın bir noktada haberleşebilir şekilde olursa neden olmasın

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Philips Hue Bahçe Aydınlatması İçin Kullanılabilir mi?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.