5.00 / 1 oy

Tişörtlerin koltuk altındaki ter lekeleri nasıl çıkar?

Tişört ve tişörtsüz giyilen gömleklerin koltuk altı bölgelerinde sarı ter lekeleri birkaç yıkamadan sonra yer ediniyor ve o tişörtleri bir daha giymek mümkün olamıyor ya da üzerine bir şeyler giyilerek koltuk altı bölgesi görünmeyecek şekilde giyilebiliyorlar. Bu koltuk altı bölgelerindeki ter lekelerini temizlemenin ve tamamen çıkartmanın bir yolu var mı?

nigaronat

04.08.2019 14:27

Bu soru 3 kez yanıtlandı.

  • 5 Ağustos 2019 15:26
    32

    durduğu yerde kışın bile inanılmaz terleyen biri olarak çeşitli yolları denedim ve özellikle renkli tişört, bluzler için sirke ile temizlemenin en sağlıklı yöntem olduğuna karar verdim. ılık suya sirkeyi (yarım çay bardağı olabilir kıyafet yoğunluğuna bağlı olarak karar verebilirsiniz) ekleyin ve kıyafeti bir gece bekletin. beyaz sirke genellikle temizlik işlerinde kullanıldığı için deneyebilirsiniz. elme ya da üzüm sirkesi özellikle beyaz tişörtlerin renginde hafif sararma yapabiliyor bu sebeple renkli kıyafetlerde ve beyaz sirke ile denemelerinize başlayabilirsiniz. 

  • 18 Ağustos 2019 15:38
    0

    Beyaz sabun en zararsız kimyasallardan olduğu için gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Koltuk altı lekelerini çıkarmak için önce lekenin üzerini su ile ıslatın ve beyaz sabunla ovarak lekenin çözünmesini sağlayın. Sonrasında ise bol su ile durulayın. Bu işlemi leke iyice kıyafete işlemeden uygularsanız daha sağlıklı sonuçlar alırsınız. 

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Tişörtlerin koltuk altındaki ter lekeleri nasıl çıkar?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.