5.00 / 1 oy

Shutterstock minimum ödeme alma tutarı ne kadar?

Shutterstock'ta stok fotoğraf çekme furyasına çok geç kalmış birisi olarak yine de acaba devam etmeye değer mi diye kendimi sorguluyorum. Burada fotoğraf ya da video satan arkadaşlar da bilirler, video sattığınızda çok güzel paralar kazanabiliyorsunuz ama fotoğraf satışlarında önceden 25 cent para kazanırken artık bu tutar 10 cent'e çekildi ve her ay yüzlerce fotoğraf satmadan elle tutulur bir gelir elde etme imkanınız da kalmadı. Yine de düzenli pasif gelir getirme potansiyeli olması ve sevdiğiniz işi yaparak para kazandırma özelliği olduğu için daha fazla zaman ayırmalı mıyım diye sorgulamadan duramıyorum.

Sitede geçtiğimiz süreçte sattığım fotoğraflar karşılığında 11,73 dolar para kazanmışım ama sistemden paranızı çekebilmek için minimum ödeme tutarı eşiğini geçmeniz gerekiyor ve bu minimum ödeme tutarı da 35 dolar. Açıkçası 35 dolara ulaşabilmek için 233 fotoğraf daha satmak için çaba harcar mıyım emin değilim.

shutterstock bakiye

Shutterstock'ta fotoğraf ya da video satma projeleri olan arkadaşlara durum hakkında bilgi vermek için bu içeriği eklemek istedim, eğer her ay yüzlerce fotoğraf ya da video çekip yükleyebilecek kadar boş vaktiniz ve enerjiniz yoksa bence hiç bulaşmayın, hizmet olarak fotoğrafçılık sektörünü değerlendirin daha mantıklı. Fotoğrafları da çekmekle bitmiyor, sonrasında editlemek, etiketlemek, editöre beğendirmek vs. durum bu.

oguzhan özcan

26.01.2021 03:08

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Shutterstock minimum ödeme alma tutarı ne kadar?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.