5.00 / 1 oy

Tırnak Mantarı Neden Olur ve Tedavisi Nasıl Yapılır?

Küçüklüğümden beri el ve ayak tırnaklarımla sorun yaşıyorum. Sürekli banyo sonrası solüsyon, krem sürerdi annem. Sonrasında doktor doktor gezerdik neden oluyor bu diye çünkü ailede bir tek ben yaşıyordum bu sorunu. Ne zamanki tırnağımın rengi değişiyor işte o zaman anlıyordum yine tırnağımda mantar oluştu. Bulaşıcı olmadığı için de bir tek bende oluyor kimseye geçmiyordu. 

Şimdilerde ilaçlı olan tırnak cilalarını sürüyorum doktorun önerdiği. Çok ilerlemişse de hap içiyorum. Genellikle el tırnaklarındaki mantarın 3-6 ay arasında, ayak tırnaklarındaki mantarın ise 6-12 ay arasında geçtiği söylense de benimki bir kısır döngü olduğundan 7/24 benimleler. 

Varsa bildiğiniz bir yöntem, kocakarı ilaçları bile olur, ben varım uygulamaya. Eğer sebebini biliyorsanız, kesin çözüm için mantara yol açan yaptığım yanlış bir şey varsa onu düzeltmek yoluna da gidebilirim. Her şeye açığım anlayacağınız.

 

uzaklar

05.12.2020 18:10

Bu soru 2 kez yanıtlandı.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Tırnak Mantarı Neden Olur ve Tedavisi Nasıl Yapılır?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.