5.00 / 1 oy

Ayak tırnakları nasıl kesilmelidir?

Tırnak kesimi deyip geciştirmemek gereken bakım ve sağlık için en önemli işlemlerden biri benim için tırnak kesimi. Sağlık için hem kirlerin, pisliklerin tırnak içinde birikmemesi için önemli hem de tırnak kesim şekli sebebiyle size tırnak batması olarak vereceği acı ve zarar sebebiyle nasıl kesildiği önemli. 

Eskiden çok eskiden el ve ayak tırnaklarımı kendim keserdim, normal insanlar gibi taa ki bir gün tırnak batması yaşayıncaya kadar. Sonra tıpış tıpış doktora gittim, cerrahi yöntem deyince kaçtım tabii. Önce etrafımdan sordum soruşturdum, tırnak batması yaşayıp da güzellik merkezine giden bir tanıdığı bulunca onun gittiği yere ben de gitmeye başladım. Çok da iyi gelmişti artık batma kalmamıştı. Benimle ilgilenen güzellik uzmanın bana söylediği ilk şey temiz olması adına tırnakların çok dipten kesilmesi ve oval kesilmesi tırnak batmasına davetiye çıkarıyormuş. Bu sebeple özellikle ayak tırnaklarının düz kesilmesi ve çok derinden kesilmemesi gerekiyormuş.

Gerçi ben hala tırnaklar düz kesildiğinde sanki yanlardan etlere batacakmış da o yüzden oval kesilmesi gerekirmiş gibi hissetsem de bir daha mı asla ama asla oval kesmiyorum. Tanıdığım tanımadığım herkese de tırnak nasıl kesilmez diye başlayıp hayat hikayemi anlatıyorum, şu an size yaptığım gibi. 

 

uzaklar

05.12.2020 22:32

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Ayak tırnakları nasıl kesilmelidir?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.