5.00 / 1 oy

The Outlast Trials Ne Zaman Çıkacak?

Oyun dünyasından kopmakla kopmamak arasında sadece eskiden bildiğim oyun serilerini denk geldikçe takip eden birisine dönüşmüşken bir yazarın dün paylaştığı 2021'in En Çok Beklenen Oyunları yazısı ile bu yıl ocağıma incir ağacının dikileceğinin farkına vardım. Listede oynamayı istediğim çok oyun var ama özellikle iki oyunu oynamadan gidersem gözlerim arkada kalır.

Outlast serisi PC'den bildiğim ve Resident Evil serisi ile birlikte en sevdiğim korku oyunlarıdır. Ama Resident Evil serisinde sizi korkutan şeylere karşı koyma ve onları yok etme şansınız varken The Outlast oyunlarında tek yapabileceğiniz saklanmak ve kaçmaktır :) Bu yüzden Outlast serisinin oyunları çok daha gergin ve saran bir atmosfere sahip oyunlar. Ama önümüzdeki aylarda hem Outlast'ın The Outlast Trials, hem de Resident Evil serisinin yeni oyunu Resident Evil 8 Village (bkz: Resident Evil 8 Village Ne Zaman Çıkacak?) yayınlanacağı için ben de artık uzun süredir sardığım basketbol oyunlarıma ara verebilirim :)

Not: Sitede yaklaşık 7-8 yıl önce yazılmıi bir Outlast incelemesi bile buldum :) bkz: Outlast incelemesi

Outlast oyununun ilk sürümü çıktığında youtube'da Outlast oyun reaksiyonu videoları paylaşılıyordu. Sandalyesinden düşenler, çığlık atanlar, korkup kaçanlar falan derdin bini bir paraydı. Sonrasıda çıkan Outlast oyunları da çıtayı hiç düşürmediler ve oyuncu gerfinliğini hep zirvede tutmayı başardılar. Saykodelik sahneler, olmadık sakinlikte üzerinize atlayan yaratıklar falan derken zaman zaman derdim ne benim diye sorgulamışımdır bu oyunu oynarken, ama işin zevki de oradan geliyor zaten :)

Öncelikle Outlast serisini bir hatırlayalım, hangi Outlast oyunu ne zaman çıkmış bir hatırlayalım.

Outlast - 2013

Outlast: Whistleblower - 2014

Outlast 2 - 2017

Outlast Trials - 2021

Outlast Trials'ın youtube trailer'ında oyunun türünün değişmiş olduğunu görüyoruz. Hayatta kalma (hise&seek) temalı bir oyunda nasıl multiplayer bir oyun yapabiliriz, single player bir kurgu ile nasıl online bir oyun hazırlayabiliriz diye çok düşünmüş olacaklar ki trailer'da da kaçarken kendine yardım eden bir başka masum kişinin de başına bir anda üzücü olaylar geldiğini görüyoruz. Bu arada oyun tek konsoldan co-op olarak oynanabilirse o zaman işte tadından yenmez. Bir de VR desteği olursa ambulansı kapıda bekletmeden sakın oyunu bile açmayın. Oyuna single player senaryosu koymayı da ihmal etmezler umarım.

The Outlast Trials'ın 2021 yılı içinde çıkacağı açıklanmış ancak hangi ay satışa çıkacağı konusunda henüz resmi bir açıklama yapılmamış. Heyecanla beklemedeyiz.

Not: Oyun Playstation'da ve XBox'ta yer alır mı bilmiyorum ama PC'de yine olur gibi düşünüyorum.

ilkercan

04.02.2021 18:03

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
The Outlast Trials Ne Zaman Çıkacak?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.