5.00 / 1 oy

Fifa 21 Ön Sipariş Vermeye Değer Bir Oyun Mu?

Fifa 21 oyunu Playstation Store'da Playstation 4 için 500 TL'ye ön siparişe düşmüş. Fifa 20 çıktıktan sonra düşük fiyata Fifa 19 almış birisi olarak Fifa 21'in de bu fiyata değip değmeyeceğini merak ediyordum. İnternetten bulabildiğim tüm incelemeleri buldum EA Live etkinliği ile tanıtımından sonra kendimin ve konu hakkında görüşlerine güvendiğim insnaların görüşlerini en rafine haliyle sunmak istedim.

Kafamdaki en somut iki soru aslında şuydu:

1. Fifa 21'de oyun motoru değişecek mi?

2. Fifa 21'in Playstation 5 için herhangi bir özelliği olacak mı?

fifa 21

EA'in tanıtım videosunun çok kısa olmasından benim ve benim gibi konu ile ilgili herkesin çıkardığı sonuç şu oldu, EA Sports'un elinde sunabileceği ve göstermek isteteceği kadar yeni ve özgün bir materyal yok. Hatta tanıtım videosunda Madden 21 ile Fifa 21 oyunlarını aynı videoya koymuş olmalarından anladığım o ki ellerinde Fifa 21'in Fifa 20'den farklı gösterebilecekleri hiçbir şey yok ve zaman doldurmaya çalışmışlar.

İlk sorunun yanıtı ise oyunun store sayfasının açıklama kısmında mevcut. Oyun motoru olarak Fifa 21'de de Frostbite oyun motoru kullanılmaya devam ediyor.

fifa 21 frostbite

Oyunun sürümleri için de önceki Fifa sürümlerinde olduğu gibi üç farklı sürüm belirlemişler: Standart Sürüm (499.90 TL), Şampiyonlar Ligi Sürümü (599.90 TL) ve Ultimate Sürüm (699.90 TL). Kapak yıldızları ise henüz belli değilmiş. EA Access üyeleri ise oyunları %10 indirim ile ön sipariş verebiliyorlar.

Fifa 21 Çıkış tarihi ise 9 Ekim 2020 tarihi olarak belirlenmiş. Oyunu erken sipariş vermek ise oyunu 3 gün erken oynamaya başlayabilmeniz anlamına geliyor.

Önemli bir konunun daha altını çizmek istiyorum, Playstation 5'in Kasım 2020 tarihinde çıkması bekleniyor, Kasım 2020'den önce Fifa 21 oyununu satın alanlar için de bu durumu düşünmüşler ve Playstation 5'e geçecek kullanıcılar için oyunlarını yeni konsollarına transfer etme imkanı sunacaklarmış, ancak platform değiştirme durumunda (Playstation'dan XBox'a ya da XBox'tan Playstation'a) bu veri transferine destek verilmiyormuş.

Özetle ben öncekinden pek farklı olmayacağını düşündüğüm ve gameplay'i ile ilgili beni büyüleyecek videolar göremediğim bir oyuna 500 TL veremem, hele ki geçtiğimiz hafta Fifa 20'nin 50 TL'ye düştüğünü gördükten sonra oyunu beğensem bile bu fiyata satın almayı düşüneceğimi pek sanmıyorum.

kobra

22.06.2020 11:05

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Fifa 21 Ön Sipariş Vermeye Değer Bir Oyun Mu?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.