5.00 / 1 oy

Playstation 4 Oyunlarında da Hile Var Mı?

Eski gamer arkadaşlar iyi hatırlarlar, show me the money dedikleri vakit Starcraft'ta 10.000 mineral ve gaz gelir ya da how do you turn this on yazarak age of empires 2'de mavi arabanızla düşmana saldırabilirdik. Hatta bu cheat'ler o kadar aklımıza kazınmış ki şimdi bile bir çoğunu hatırlıyorum. Eski bilgisayar dergilerinin oyun hileleri için oluşturulmuş sayfaları bile olurdu mesela, o ay çıkan oyunların hileleri o sayfalarda yer alırdı. O zamanlar internet falan da olmadığı için derginin o sayısı evde yoksa geçmiş olsun, hile yapmak için ev telefonundan bir sınıf arkadaşınızı aramanız ve annesi ya da babası ile konuştuktan sonra arkadaşınızı vermesini rica etmek durumunda kalırdınız. Sonra internetin yaygınlaşması ile birlikte sadece oyun hileleri vermek üzerine kurulmuş internet siteleri olduğunu bile hatırlıyorum, koca bir endüstriydi yani hile dünyası. Ama o zamanlar multiplayer oyun oynayabilmek tüm dünyada çok az kişinin elde edebildiği bir imkandı çünkü 56k modemler telefon hatları üzerinden internete çok yavaş bir bağlantı hızı ile bağlanırlardı ve oldukça da pahalılardı.

Sonra internet ve oyun konsolları falan derken devir değişti tabi. Ayda bir tozunu almak için açtığım playstation 4'teki oyunlarda hiç hile hurda görmediğimi fark ettim bugün. Acaba yeni oyunlar multiplayer odaklı oldukları için artık cheat gibi bir uygulamaya izin verilmiyor olabilir mi diye düşündüm. Güncel PS4 oyunlarında da hile özelliği oluyor mu?

gumanji

16.08.2020 18:02

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Playstation 4 Oyunlarında da Hile Var Mı?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.