5.00 / 1 oy

Telefona indirilen dosyalar nerede saklanır?

Artık akıllı telefonlarımız ile de bilgisayarlarımızla yapabildiğimiz hemen her işlemi yapabiliyoruz ve yüksek işlemci/bellek gücüne ek olarak GB'larca veriyi de kolayca telefonumuzda saklayabiliyoruz. İnternetten uygulamalar ya da tarayıcı üzerinden indirdiğimiz dosyaları da telefonlarımızda saklayabiliyoruz ve ister telefonumuzdan lazım olduğunda kullanabiliyoruz, istersek de kablolu ya da kablosuz olarak bilgisayarımıza aktarabiliyoruz.

Akıllı telefonlarımızda sakladığımız dosyaları kolaylıkla yönetebilmek için kullanabileceğimiz çok sayıda dosya yönetme uygulaması var. Eğer istersek bu uygulamalardan birisini edinerek dosyalarımızı daha pratik olarak yönetebiliyoruz. Ancak eğer Android'in kendi dosya yönetim aracını kullanmaya devam etmek istersek de bu araç da oldukça pratik ve kullanışlı. Android telefonlarda (Samsung gibi) dosyaları görebilmek için uygulamalar arasında My Files (Dosyalarım) adında bir uygulama yer alıyor. Bu uygulamayı kullanarak telefonunuzdaki dosyaları görebilir ve dizinler arasında gezinebilirsiniz.

İndirdiğiniz dosyaları görüntüleyebilmek için de My Files (Dosyalarım) uygulamasını açtıktan sonra aşağıdaki Downloads (indirilenler) dizinine girebilir ve telefonunuza indirdiğiniz dosyaları bu dizinden görüntüleyebilirsiniz.

Editör editi: benzer başlıklar için;

bkz: Macrodroid uygulaması nedir ve Android'de nasıl kullanılır?

bkz: Android için Ücretsiz Sakal Filtresi Uygulaması Tavsiyeleri

bkz: Android Telefonda IMEI Numarası Kontrolü

bkz: Android telefonun modeli nerede yazar?

bkz: Android cihazı PC'ye ikinci monitör yapmak

bkz: Android Paylaş Menüsünü Düzenlemek ve Uygulama Sabitlemek

Mustafa Mert

15.04.2021 21:25

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Telefona indirilen dosyalar nerede saklanır?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.