5.00 / 1 oy

Find My iPhone Uygulaması Telefon Offline ise Çalışır mı?

Find My iPhone uygulaması öncelikle inanılmaz iyi düşünülmüş ve hazırlanmış bir uygulama, evin içinde telefonunuzu kaybettiyseniz (yastığın altından ya da koltuğun arkasından çıkıyor) telefonunuzu sinir hastası olmadan bulmanız için inanılmaz bir nimet. iPhone kullanıcısı olarak kendi Find My iPhone deneyimimi ve telefon kapalıyken Find My iPhone uygulamasının çalışıp çalışmadığını nasıl öğrendiğimi anlatmak istiyorum.

Dün akşam evin içinde yine telefonumu kaybettim, aradım taradım ama hiçbir yerden çıkmayınca Find My iPhone uygulamasından bakayım dedim. Find My iPhone uygulamasını açtım ama telefonumu bu uygulamadan da göremeyince iyice panik oldum. Önce dedektif gibi telefonumu en son nerede kullandığımı hatırlamaya çalıştım, sonra da internetten formları araştırmaya ve Find My iPhone uygulamasının neden çalışmıyor olabileceğini araştırmaya başladım. Uygulama, telefon kapalı olduğunda çalışmıyormuş. Hatta telefon hırsızları da telefonlarını çaldıkları insanlara sanki Apple'dan gönderilmiş gibi gösterdikleri cihaz şifresini paylaşın mailleri atıyormuş. Ben artık ümidi iyice kesip arabayla emniyete gidecekken telefon arabadan çıktı.

Telefonumu meğerse arabada unutmuşum ve telefon benim aklıma gelip de Find My iPhone'dan bakana kadar da çoktan şarjı bitmiş. Böylece Find My iPhone uygulamasına bu kadar çok güvenmemem gerektiğini ve telefonu nereye koyduğumu hatırlamam gerektiği konusunda da güzel bir ders aldım. Forumlarda insanların yaşadıklarını okuyunca da hırsızların ve dolandırıcıların yaptıkları taktikleri de öğrenmiş oldum, Apple da olsa iphone da olsa telefonu kırmayı başarabiliyorlarmış maalesef. Bu yüzden siz siz olun telefonunuza sahip çıkın.

DunkinMunkin2

03.10.2020 15:07

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Find My iPhone Uygulaması Telefon Offline ise Çalışır mı?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.