5.00 / 1 oy

Galaxy Z Flip alınır mı ya da almaya değer mi?

Samsung'un katlanabilir formdaki ilk telefonu olmasa da Türkiye'de satışa çıkan ilk katlanabilir akıllı telefonu Samsung Galaxy Z Flip oldu. Ürünün ilk çıkış fiyatı 13.500 TL olarak lanse edildiyse de piyasaya çıktığından çoktan Mart ayı gelmişti ve dolar kurunun da artması ile birlikte ürünü şu an teknoloji mağazalarında 14.000 TL ile 15.000 TL arasında bulmak mümkün.

Teknoloji olarak ürün, uzun yıllardan sonra farklı bir kullanıcı deneyimi vadediyor. Mevcut akıllı telefon teknooojilerinin standart olarak sunduğu bildirim ekranı (saat, aramalar, mesajlar vb) ve selfie çekme kamerası gibi özellikler de katlandıktan sonra telefoonun dış kapağın üzerinde kalan küçük amoled ekran üzerinden destekleniyor. Selfie kamerası olarak arka kamerayı kullanabiliyor olmak da daha kaliteli fotoğraflar çekebilmeye imkan tanımış oluyor.

Snapdragon 855+ işlemcisi performans olarak Samsung S20 ailesinin Snapdragon 860 işlemcisinden daha yavaş kalıyor, ancak performans bazlı bir kullanıcı değilseniz aradaki farkı hiç fark etmemeniz olası. Telefonun ikiye bölünmüş halde toplamda 3300 miliamperlik bataryası mevcut.

Ürünün şimdilik sevmediğim yanı ise tek elle kullanmaya çalışmanın ızdırap gibi görünüyor olması. Telefon çaldığında tek elle cevaplamak güzel ama ekranı açmaya çalışmak çok zor, bu işlem için telefonu düşürmemek adına iki elinizi kullanmanız daha sağlıklı gibi duruyor. Ürünün sağlamlığı konusunda henüz hiçbir ipucum yok, ürünü satın almadan önce uzun kullanım testlerini görmek istiyorum, bu sebeple satın alma kararı vermek için en az birkaç ayım daha var demek.

Sonuç olarak cepte taşıması daha kolay olması muhtemel bir teknoloji ama ilk denemelerin kendine has kusurlarının olması da teknolojinin kaçınılmaz bir gerçeği. Henüz ürün hakkında yeterli kullanıcı deneyimi oluşmadığı için ben biraz beklemeyi tercih edeceğim. Duruma göre aynı bütçe ile Samsung S20 ailesinden daha teknolojik bir telefon almayı da tercih edebilirim.

ercan cskn

18.03.2020 22:34

Bu soru 2 kez yanıtlandı.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Galaxy Z Flip alınır mı ya da almaya değer mi?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.