5.00 / 1 oy

Sigara İçmek Diyeti Bozar mı?

Selamlar, yazın bitmesi ile birlikte kendime sıkı bir diyet programı hazırlıyorum ve bütün kış hiç bozmadan bu diyet programını uygulamak istiyorum. İçerik olarak potein ağırlıklı bir beslenme programı ile birlikte intermittent fasting diyetinde olduğu gibi daha sınırlı saat aralıklarında kendime yemek yemeyi serbest bırakacağım. Ama maalesef benim sigara içmek gibi çok kötü bir alışkanlığım var ve sigara içmenin diyetimi nasıl etkileyeceğinden emin değilim.

Aç karnına sigara içmekten herkes gibi nefret ederim ama asıl problem bu değil, hatta belki bu sayede sigarayı azaltmış ya da bırakmış da olurum ama sigarayı bırakmak bir sonraki amacım. Öncelikle daha fit ve sağlıklı bir vücuda sahip olabilmek için yeme düzenimi baştan şekillendirmek ve fazla kilolarımı vermek istiyorum. Ama sigara içmek ile diyet arasında olumsuz bir etki ilişkisi var mıdır ve nelere dikkat etmeliyim gibi konularda tecrübeli yazarlara danışmak istiyorum. Diyet yaparken sigara içmenin zararları nelerdir, ayrıca sigara içerken kilo vermek daha mı zor olur? Son olarak intermittent fasting ile sigara içmek kilo verme sürecinde nasıl bir etki yapar?

ozankaynak

29.08.2020 08:41

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Sigara İçmek Diyeti Bozar mı?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.