5.00 / 1 oy

Terlemek zayıflatır mı?

Terlemenin yağ yakımı üzerindeki etkisini ve zayıflama sürecinde ne kadar faydalı olduğunu merak ediyorum, özellikle havaların da ısınması ile artan sıvı kaybı böyle dolaylı bir etkiye sahip olabilir mi? Paralel bir konu olarak terleterek kilo verdirdiğini iddia eden terleme şortu, terleme taytı, terleme eşofmanı gibi ürünler ne kadar işlevseldir?

Mukaddes61

21.06.2019 16:00

Bu soru 2 kez yanıtlandı.

  • 22 Haziran 2019 13:10
    3

    Terlemek demek yağ yakımı anlamına gelmemektedir, vücutta su kaybı olduğu için bunun tartıya çıktığınızda kilo kaybı olarak görünmesi normaldir ancak su kaybı tehlikeli sonuçlara yol açabilecek bir durum olduğu için amaç yağ yakmak, yağ yakarken de özellikle bu sıcak havalarda vücutta dehidrasyona izin verilmemelidir.

  • 9 Ocak 2022 14:06
    0

    ter atmak hem detoks anlamında hem de kilo verme anlamında çok faydalı ama sonrasında duş almayı da ihmal etmese keşke insanlar. spordan leş gibi çıkıp da asansörleri kokutan insanlar havalandırmanın da faal olmadığı havasız ortamları saatlerce nefes alınamaz hale getiriyorlar

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Terlemek zayıflatır mı?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.