5.00 / 1 oy

Carb Cycling nedir ve nasıl uygulanır?

Fazla yağlarımdan kurtulmak için diyet arayışındayken önce ketojenik diyeti denemek istedim ama uygulaması gerçekten çok zor, açlığa benim gibi tahammülü olmayan bünyeler için birkaç gün dayanabildiikten sonra hem fiziksel hem de psikolojik olarak çöküyorsunuz ve sonra daha fazla yiyerek sıfır noktasından da öncesine dönüyorsunuz. Araştırma yaparken bu carb cycling diyetini gördüm. Temel mantık olarak karbonhidrat tüketimini azaltmak ve farklı zamanlarda farklı miktarlarda tüketerek vücuttaki yağların yakılmasını amaçlayan bir yöntemmiş. Deneyen ve sonuç alan var mıdır merak ettim, tavsiye ediyorsanız bir de bunu deneyelim.

kizil_elma

24.12.2019 04:45

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • isa
    1 Mart 2022 01:33
    3

    yağ aslında vücudun kendini korumaya alma mekanizması olarak geliştirdiği bir sistem ama bugünün insanı incecik olmak istediği için kendi savunma mekanizmasını kırmaya çalışıyor. eskiden de sağlıklı insan için kilolu insan derlermiş. gün gelir balık eti moda olursa o zaman kendi bozduğunuz sistemleri düzeltmek için bir bu kadar daha uğraşmak zorunda kalırsınız.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Carb Cycling nedir ve nasıl uygulanır?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.