5.00 / 1 oy

Shutterstock için anahtar kelime tavsiyeleri

DSLR kamera alrak Shutterstock'a fotoğraf yüklemeye ve pasif gelir elde etmeye karar verdim. Ama durum maalesef düşündüğüm kadar olumlu olmayacak gibi görünüyor, bunun birinci sebebi satıştan eser sahibine verilen tutarlar inanılmaz azalmış. İkincisi ise her anahtar kelime için artık o kadar çok rekabet var ki insanlar cent'ler kazanabilmek için birbirleriyle yarışıyorlar. Yine de bir showroom olsun ileride kendi dslr çekimlerimi kategorik olarak listelemiş olmuş olmam açısından faydalı olur diye düşünerek bir shutterstock hesabı açmaya karar verdim.

Shutterstock, eskisi kadar zor fotoğraf beğenmiyor diyorlar forumlarda. Odak problemleri olmadığı sürece genelde yüklediğiniz fotoğraflar kabul ediliyormuş. Ama satış yapabilmek için öncelikle fotoğraflarınızın bulunabilir olması çok önemli. Bu amaçla da her bir fotoğraf için ciddi ciddi anahtar kelime çalışması yapmak gerekiyor.

Shutterstock'ta satış yapan arkadaşlar var ise ve kendi hazırladıkları anahtar kelime tavsiyeleri/listeleri var ise paylaşmak ya da tavsiyede bulunmak isterlerse bu sayfadan yardımlaşmayı rica ediyorum. Şimdilik elimde bir anahtar kelime havuzu olmasa da olduğu zaman ben de buradan paylaşmış olurum ve herkes yararlanmış olur.

oguzhan özcan

19.11.2020 21:34

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Shutterstock için anahtar kelime tavsiyeleri

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.