5.00 / 1 oy

Sennheiser Momentum True Wireless Windows Bağlantısı Nasıl Yapılır?

Sennheiser Momentum True Wireless 2 satın aldım ve detaylı bir incelemeyi de biraz kullandıktan sonra buradan paylaşacağım. Şimdilik kendi yaşadığım problemleri ve nasıl çözdüğümü anlattığım kısa soru cevaplar eklemeyi ve benzer problemler yaşayan kullanıcılara zaman kaybetmeden sorunlarını çözebileceklerine yardıncı olabilmek istiyorum.

Hayatımda ilk kez bir kulaklığa 2000 TL para verdim ve bir kulaklığa bu paraları verdikten sonra insan hiçbir problem yaşamamak ve parasının karşılığını alacak şekilde bir ses deneyimi yaşamak istiyor. Telefonumda bluetooth ile telefonumu eşleştirirdikten sonra genel ses seviyesini boom uygulaması ile (bkz: Windows 10 için Equalizer Programı Tavsiyesi) daha da artırabileceğimi tahmin ettiğim için bir de kulaklığı windows işletim sistemi olan notebook'ta denemek istedim. Sonuç olarak boom programı gerçekten kulaklığın genel ses seviyesini daha da artırmayı başardı ve equalizer uygulaması da bence Sennheiser'ın  Smart Control uygulamasından daha başarılı.

Gelelim soruda da bahsettiğim gibi Sennheiser Momentum True Wireless 2 ile Windows 10'un nasıl eşleştirilebileceğine. Sitede yaygın olarak adımsal bir anlatım gördüğüm için ben de benzer bir şekilde Sennheiser Momentum True Wireless 2 ile Windıws'un bluetooth bağlantısını nasıl yapabileceğinizi anlatmaya çalışacağım.

1. Öncelikle kulaklığınızı pairing mode'a (eşleme modu) almak için kulağınıza taktıktan sonra her iki kulaklığın da üzerindeki dokunmatik butona 3'er saniye aynı anda basılı tutun. Sonra kulaklık size birkaç saniye aralıklarla pairing mode'da olduğunu söyleyecektir.

2. Windows'ta Bluetooth ayarlarını açın ve MOMENTUM TW 2 isimli cihaz ile bluetooth eşlemesini yapın.

windows momentum tw2

İşlem aslında bu kadar ama bluetooth bağlantısı tamamlandıktan sonra da ses gelmiyorsa, örneğin spotify ya da youtube'da bir şarkı açtığınızda kulaklığınızdan ses gelmiyorsa sağ alttaki ses ayarları simgesine basarak ses çıkışı almak istediğiniz cihazı değiştirmeniz gerekebilir.

frezer

24.11.2020 12:24

Bu soru 4 kez yanıtlandı.

 • 12 Kasım 2021 09:38
  6

  windows için de mac için de aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

  - kulaklıklarınızı kulağınıza takın ve üç saniye kadar her ikisinin de dokunmatik düğmesine basılı tutarak bekleyin. "pairing" (eşliyor) demeye başlar

  - windows ya da mac bilgisayarınızda bluetooth cihazlarını açın ve ekle (ara) tuşuna basın. bulduğunda da eşleme tamamlanacaktır

  Sennheiser Momentum True Wireless 2 için bir fiyat performans ürünü diyemeyeceğim, çünkü hem çok pahalı hem de methedildiği kadar efsane bir ses vermiyor. ses yalıtımı başarısız ve en yüksek ses seviyesi de düşük. ama en sinir bozucu özelliği, bir cihazdan diğerine geçmek istediğinizde bunu her seferinde telefon uygulaması üzerinden yapmak durumunda kalmanız.

 • 2 Mayıs 2022 23:59
  0

  bazı bluetooth cihazlarda ekrandaki şifreyi bluetooth cihaza yazmak gerekiyor, örneğin bluetooth klavyeler bu şekilde eşleniyor. ama kulaklıkta şifre girebileceğiniz bir alan olmadığı için otomatik olarak eşleşmenin tamamlanması lazım

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Sennheiser Momentum True Wireless Windows Bağlantısı Nasıl Yapılır?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.