5.00 / 1 oy

Samsung TV'de Ekranda Çizgi Çıkma Arızası

60" Samsung Smart TV kullanıcısıyım, televizyonu satın alalı 3 yıldan biraz fazla oldu ve garantisinin bitmesinin ardından da televizyon ekranının sağ tarafına doğru beyaz renkli dikine boylu boyunca devam eden bir çizgi çıktı. Bu çizginin tam da garanti süresinin bitmesi ile birlikte ortaya çıkmış olması nasıl bir tesadüftür diye merak ederken şikayetvar'a bakınca fark ettim ki Samsung TV'lerde (diğer markalarda da var hak geçmesin) bu maalesef çok sık karşılaşılan bir durummuş ve konu hakkındaki şikayetlere de internetten ulaşabilirsiniz.

Garantisi bittiği için servisi arayarak durumu anlattım ve televizyonun modelini söyleyerek arızanın ne olabileceğini ve tamir ücretinin ne kadar çıkacağını sordum, problem 2-3 yaşındaki birçok led televizyonda görülüyormuş, kendileri samsung yetkili servisi oldukları için de samsung markasında bu durumun sık karşılaşıldığını ve kullanıcı hatası olmadığını söylediler. Yani özetle bu televizyonların ömrünün zaten 2-3 yıl olduğunu söylemiş oldular. Aruzanın tamiri için ise panelin komple değişmesi gerekiyormuş ve panelin fiyatı da yaklaşık 4.000 TL'ymiş. Teşekkür ederek telefonu kapattım çünkü üzerine biraz daha koysam yine gider bu boy televizyonların aynısından birisinin sıfırını satın alırım. Ama bu televizyonların 2-3 yılda bu kadar kolay bozulabilecek olması bana halen çok rahatsızlık veriyor, herkes her 3 yılda bir bir dünya para vererek yeni dev ekran incecik akıllı tv'ler mi alacak yani? Şimdilik çizgi gözüme çok batsa da bu kadar parayı vermek istemediğim için televizyonu bir süre daha katlana katlana kullanacağım, sonrasında hepten bozulunca başka bir markanın daha uzun süre bozulmadan kullanabileceğimi düşündüğüm bir ürününü araştıracağım ama böyle bir tv üreticisi olup olmadığından bile maalesef emin değilim.

Haluk Şener

05.01.2021 08:43

Bu soru 2 kez yanıtlandı.

  • 29 Kasım 2021 00:06
    0

    pahalı olan iyidir felsefesi her ne kadar led televizyonlarda genellike doğru olsa da yine de aralarında panellerinde sorun olan çatlak yumurtaları seçmeniz durumunda paranızla dert sahibi olabiliyorsunuz demek ki. oled tv'lerde de bu durum oluyorsa asıl o zaman durum daha da vahim demektir.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Samsung TV'de Ekranda Çizgi Çıkma Arızası

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.