5.00 / 1 oy

Ev için bluetooth 5+1 ses sistemi tavsiyesi

Evde uzun yıllardır kullandığım sony 5+1 ses sistemi artık kablolarında temassızlık ve seslerde boğukluk gibi problemler çıkartmaya başladığı için yeni bir ses sistemi almayı düşünüyorum. Hazır evdeki her şey bluetooth destekler hale gelmişken arada aklıma esince film yerine telefonla bağlanarak surround müzik dinlemek keyifli olabilir gibi geliyor. Film izlerken de kablo mu çıktı derdinden artık sıkıldığım için bluetooth ses sistemlerine bir şans vermek istiyorum. Bluetooth Soundbar'lar ve ses bombaları da ses düzeyi olarak artık çok üstün kalitelere ulaştılar ama ben halen özellikle de film izlerken sesin her bir yandan filmdeki seslere göre gelmesi gerektiğini düşünüyorum ve bu şekilde film izlemekten keyif alıyorum. Yamaha ve Bose'nin ürünlerini tasarım olarak çok beğensem de fiyat olarak çok pahalı olduklarından dolayı yine Sony kullanmayı tercih edebilirim. Bu aşamada merak ettiğim ise acaba bluetooth teknolojisi ev sinema sistemleri kullanmak için de mantıklı ve yeterli bir teknoloji midir? Mesela playstation oynarken arada bağlantı kaynaklı ses kopmaları yaşamak istemem. Diğer merakım ise eğer bluetooth ev sinema sistemi almak için doğru zaman gelmişse, hangi markanın hangi modelini tercih etmek daha mantılı? Fiyat performans ürünü olmaktan çok kaliteli ve en az 10 yıl kullanabilecek bir ürün arıyorum. Bütçe olarak da 5.000-10.000 TL aralığı benim için makul seviyelerdir. Önerileri olan yazarlardan tavsiyelerini duymak isterim.

Aykut79

17.12.2019 18:40

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 2 Kasım 2021 00:11
    1

    bluetooth kulaklıklar bile bu kadar sorun çıkartıyorken 6 cihazın kablosuz olarak birbiriyle konuşmasını gerektiren ürünleri kablosuz olarak satın almaya nasıl güvenebiliyorsunuz anlamıyorum. onu da geçtim, bütün bu cihazların teker teker elektriğe bağlanması gerekmiyor mu, o zaman zaten kablosuz olabilmek gibi bir özellikleri kalmamış oluyor?

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Ev için bluetooth 5+1 ses sistemi tavsiyesi

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.