5.00 / 1 oy

Android Telefonlarda Evdeyken Telefon Kilidini Desensiz Açmak

Android ya da Samsung telefonlarda böyle bir özellik vardı, önceki telefonumu evdeyken kullanırken bana telefon kilidi falan sormazdı, muhtemelen gps'ten konum algıladığı için evden uzaklaştığım zaman desen kilidi sormaya başlardı, ama yine samsung marka başka bir android telefon aldım ve bu özelliğin adını da bilmediğim için etkinleştiremiyorum.

Kullandığım o özellik bir uygulama mıydı, sadece kullandığım eski telefonun bir özelliği miydi yoksa her android telefon tarafından kullanılabilir bir özellik mi bilemedim ama anlatmaya çalıştığım bu özelliğin ne olduğunu bilenler varsa adını yazabilirler mi ya da naıl telefonda aktif hale getirebileceğimi söyleyebilirler mi? Her sefer,nde tuş kilidi girmek istemiyorum, zaten evdeyim telefonu kendimden mi koruyayım?

elnino

02.01.2021 00:52

Bu soru 2 kez yanıtlandı.

  • 2 Ocak 2021 03:10
    23

    Türkçe karşılıklarını bilmiyorum ama tüm Android telefonlarda Smart Lock > Trusted Places olarak geçer. İstediğiniz konumları güvenilen bölge olarak eklersiniz, hatta arabanızı da güvenilir cihaz olarak eklersiniz ve bu bölgelerde ve cihazlarda telefonunuz sizden şifre girmenizi istemez.

  • 28 Aralık 2021 20:19
    0

    ben de kullanıyorum bu özelliği ama kafasına göre yine şifre isteyebiliyor, konumu tam yakalayamıyor ya da arada güvenlik gereği beni yokluyor sanırım sevgili android telefonum

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Android Telefonlarda Evdeyken Telefon Kilidini Desensiz Açmak

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.