5.00 / 1 oy

Android Ses Desibel Ölçme Uygulaması Tavsiyesi

Android ya da iOS işletim sistemine sahip akıllı telefonların bu kadar işlevsel olabilmelerinin en temel sebebi, hem donanımsal olarak hem de yazılımsal olarak çok güçlü olmaları diye düşünüyorum. Bir taraftan çok güçlü işlemci ve tam'e sahip olup da üzerlerinde çok sayıda sensör ve saklama kapasitesine sahip olmaları, onları neredeyse bilgisayar kadar güçlü duruma getiriyor. Ama bir de üzerlerindeki işletim sistemleri bu kadar gelişmiş ve yıllardan beridir de geliştirilmeye devam ediliyor olunca telefon deyip geçemez olduk, elimizde çok güçlü makineler var artık resmen.

Hem yazılımsal, hem de donanımsal olarak güçlü bir makineye bir de uygulama geliştirebiliyor olmak demek, bu donanımlar ile sınırsız esneklikte programlar yaratabiliyor olmak anlamına geliyor. Örneğin mikrofon da telefondaki sensörlerden birisi ve mikrofona ulaşan seslerin analiz edilmesi ve ses yüksekliklerinin algılanması da son derece uygulanabilir bir çözüm. Tabi ben bu dahiyane fikre kapıldığımda insanlar çoktan bir sürü ses dedektörü uygulaması hazırlamışlar bile, zaten uygulama geliştiricilerinin de bir community'nin parçası olması işi daha da harika hale getirmiş oluyor. Ben de bu yazıda kullanıp da çok memnun kaldığım 3 Android ses desibeli ölçme uygulamasını paylaşmak istedim.

1. Sound Meter

Ses seviyesi ölçme konusunda tüm uygulamalar aynı sensörlerden gelen aynı ses dalgalarını kullanıyorlar ama Sound Meter uygulaması, uygulama arayüzü ve kadranlı+grafikli arayüzü ile çok daha kullanışlı bir uygulama olmayı başarmış.

2. Ses Seviyesi ölçer

3. Ses Seviyesi Ölçer : Sound Meter

malapli

23.02.2021 18:22

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Android Ses Desibel Ölçme Uygulaması Tavsiyesi

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.