5.00 / 1 oy

Whatsapp mesajını okunmamış olarak işaretlemek mümkün mü?

Diyelim ki bize ait olmayan bir telefona gelen bir whatsapp mesajını aldık elimize okuduk, dolayısıyla telefondaki yeni whatsapp mesaj bildirimi de kaybolmuş oldu. Whatsapp mesajlarından da hangilerinin okunup hangilerinin okunmadığı zaten görülebiliyor. Yani mesajın okunmuş olduğu da kabak gibi anlaşılabiliyor.

Maillerde böyle bir özellik var mesela, daha sonra bakmak istediğimiz mailleri okunmadı olarak işaretle gibi bir özellik sayesinde okuduktan sonra unread yapabiliyoruz. Peki bu özelliğe benzer bir uygulamayı whatsapp için de yapabilir miyiz? Yeni mesaj bildirimi kaybolmuş olsa bile en azından okunmamış mesaj sayıları ve mesajların okunmamış olarak görünme durumlarından bahsediyorum.

Bu arada soruyu eleştiri ile yanıtlayacak arkadaşlara da başından söyleyeyim, sevgilisinin ya da ailesinden birinin mesajlarını güvenlik amacıyla kontrol etmek isteyen de milyonlarca insan vardır benim gibi. Hemen önyargılı olarak kimin mesajlarını çaktırmadan okumak istiyorsun diye yüklenmeyin yani.

eda34

08.10.2020 02:21

Bu soru 2 kez yanıtlandı.

  • 13 Ekim 2021 01:36
    0

    maillerde ve birçok mesajlaşma uygulamasında okunan bir mesajı/maili daha sonra tekrar okuyabilmek için okunmamış olarak işaretlemek mümkün, dolayısıyla whatsapp da isteseydi bu yolu seçebilirdi, ama belli ki seçmemiş.

    kendi telefonumda denedim ve mümkün olmadığına kanaat getirdim. benim bu ivedi cevabım elbette sizin durumunuzu kurtarmamıştır ama cevapsız kalmasından da iyidir :)

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Whatsapp mesajını okunmamış olarak işaretlemek mümkün mü?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.