5.00 / 1 oy

Sade çikolata ne demek?

Çikolata denildiğinde akla birçok çeşitte ve türde çikolata gelmesi çok olağan. Çünkü içindekiler değiştikçe çikolatanın ismi de değişiyor. Kullanılan kakao oranına göre bittee çikolata, sütlü çikolata ya da beyaz çikolata olarak çeşitleniyor. Bununla birlikte içerisine konan kuruyemişlere ya da meyve parçalarına göre de fındıklı, fıstıklı ya da meyveli çikolata çeşitleri mevcut. Çikolataların şekillerine göre de isimlendirilmeleri farklı oluyor. Tablet çikolatalar, Baton çikolatalar, Madlen çikolata, special çikolatalar gibi.

Tüm bu bilgiler genel kültür olamayacak kadar genel ve herkesin bildiği bilgiler. Fakat geçen gün hastaneye gittiğimde geçireceğim operasyon öncesi için çekilecek mr uygulaması için görevliler elime uzunca bir liste tutuşturdu. Orada yazan bir maddede yanımda "sade çikolata" getirmem gerektiği yazılmış. Benim bildiğim bitter çikolata, sütlü çikolata ve beyaz çikolata var. Sade çikolatadan kasıt içinde yemiş ve meyve gibi ilave bir şey mi olmamalı yoksa kakao oranı yüksek olan bitter çikolataları mı kastediyorlar anlamadım. Bitter çikolatalar da zaten kendi içerisinde ayrılıyor. Şu an piyasada %50, %60 ve %80 gibi oldukça yüksek oranda kakao bulunan bitter çikolatalar mevcut. Sade çikolatadan kastedilen nedir? Bilen kişilerin aydınlatması çok iyi olacak çünkü haftaya hastaneye sade çikolata götürmem gerekecek. En kötü her çeşitten birer tane alır giderim artık. 

ruhan

15.01.2021 22:59

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 16 Ocak 2021 14:34
    0

    Her sektör kendi içinde dönem dönem yenilik ya da güncelleme getirmektedir. Çikolata sektöründe de çikolata isimlerinde güncellemeye gidilmiştir. Eskiden bitter, beyaz, sütlü ve dolgulu olarak isimlendirilen çikolata türleri artık bitter çikolatanın ismi değişere "sade çikolata" ya da sadece "çikolata" olarak geçecek. 

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Sade çikolata ne demek?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.