5.00 / 1 oy

Powerbank'in telefonu kaç kez şarj edebileceği hesabı nasıl yapılır?

Telefonlarımız artık sosyal medyasından banka uygulamalarına kadar onlarca uygulama ile sürekli elimizin altında aktif olarak kullanılıyorlar ve üzerilerindeki bataryalar ile bir günü tamamlamak da çoğunlukla mümkün olmuyor. Powerbank de, dışarıdayken telefonlarımızı şarj edebilmemiz için geliştirilmiş mükemmel bir teknoloji. Ancak powerbank'ler ile telefonların batarya kapasiteleri ile şarj aktarımları konusunda hesaplama sorunları yaşıyorum. 

Telefonum iPhone 11, kağıt üzerinde yazan bilgilere göre 3.110 mAh kapasitesinde pile sahip. Ama Telefonumu mobil olarak şarj edebilmek için satın aldığım Xiaomi Redmi 20.000 Mah power bank ile teorik olarak 20.000/3.110 = 6.4 kere telefonumu şarj edebilmem gerekirken 2. şarjı bile tam olarak dolduramıyorum. Acaba satın aldığımız powerbank'lerin batarya kapasiteleri iddia edildikleri kapasitelerin daha mı altında yoksa bu hesabı yapmanın farklı bir yolu var da ben mi hatalı hesap yapıyorum?

ahmet çelik

20.04.2020 01:44

Bu soru 2 kez yanıtlandı.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Powerbank'in telefonu kaç kez şarj edebileceği hesabı nasıl yapılır?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.