5.00 / 1 oy

Pencereyi çift taraflı açılabilir yapmak mümkün mü?

Evde çalıştığım için günümün ciddi bir kısmı masa başında geçiyor ve masa da pencerenin tam yanında olduğu için pencereyi açtığımda sağ tarafımdan ciddi bir esintiye ve soğuğa maruz kalıyorum.

Bazı pencerelerde üstten ve yandan olmak üzere iki farklı şekilde açılma özelliği oluyor, bu özellik de pencerelerin çerçevelerindeki aksesuar ve aparatlar ile sağlanıyor ve pvc/ahşap zaten tüm pencerelerde farklı boyutta olsalar da standart mantıkta çalışıyor diye düşünüyorum.

İnternette standart pencereyi çift taraflı açılabilir hale getiren setler var ama bu setleri alsam evde kendim kurabilir miyim, kurabilirsem de acaba hangi ekipmanlara ihtiyacım olur? Evinde penceresini çift taraflı olarak açılabilir şekilde düzenleyen ve bunu kendisi yapan yazar arkadaşlar varsa yol gösterebilirler mi?

 

Editör editi: sitede yer alan bazı diğer başlıklar için;

bkz: Bozulan PVC kolu nasıl tamir edilir ve ispanyolet nasıl değişir?

bkz: PVC ile balkona su geçirmez depo yapmak

bkz: Pencerelere Emniyet Kilidi (Çocuk Kilidi) Nasıl Takılır?

bkz: Pencere kenarlarına silikon sürerken eski silikonları kazımak gerekir mi?

bkz: Şişen Kapı Kapanmıyor Nasıl Tamir Edilebilir?

bkz: Kapı durdurma alarmı ne kadar güvenlik sağlar ve yeterli olur mu?

alsancak

13.05.2021 22:39

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 3 Ekim 2021 15:29
    1

    n11'de birkaç ürün var, kendim yapmak için sipariş edecektim ama şehir dışına gittim geldim derken artık havalar soğuyunca gerek kalmadı. bu ürünlerden sipariş ettiğinizde tüm gerekli aksesuarları gönderiyorlar, neler yapmanız gerektiğini de videolu açıklamalarla youtube'dan paylaşmışlar. ama 250-300 TL gibi bir fiyatı vardı ve tek bir pencereyi çift taraflı açılır yapmak için değer mi bunu da durumunuza göre değerlendirin.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Pencereyi çift taraflı açılabilir yapmak mümkün mü?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.