5.00 / 1 oy

n11'de satılan sinek yiyen bitki gerçekten evdeki sinekleri yiyor mu?

n11'de ve gittigidiyor'da sinek ve böcek yiyen bitki adında etobur olduğu iddia edilen bir bitki saksı içinde satılıyor. Bu bitki yıllardan beri belgesellerde gördüğmüz bitki olarak sunuluyor ve evdeki sinek ve böcekleri de temizleyeceği iddia ediliyor. Bu bitkiden alıp da evinde böcek ve sineklere karşı gerçekten bir etkisi olup olmadığını deneyen kimse var mı sonuçlarını merak ediyorum?

mahser38

06.03.2020 18:01

Bu soru 3 kez yanıtlandı.

 • 22 Eylül 2021 00:51
  3

  merak edip ürünleri buldum ve yorumlarını okudum :) beklentiniz eğer sineksiz bir ev ise en etobur bitki bile bunu başaramıyor, üzerine attığınız ölü sinekleri belki temizleyebilirler ama uçan sinek bu bitkiye de konmayı tercih etmediği için işe yaramamış oluyor. koku yayma kısmı hikaye yani.

 • 18 Aralık 2021 00:15
  0

  almadım ama işe yarıyorsa bile böyle bir bitkiyi beslemek istediğime emin değilim. evde sinek böcek olmadığı zaman çiçek aç kalmasın diye sokaktan böcek mi toplayacaksınız?

 • 9 Aralık 2020 09:22
  0

  Daha çok belgesellerde görürdüm sinek yiyen bitkileri. Renkleri öyle güzel oluyor ki sizin bile oturup sevesiniz geliyor. Böcek yiyen çiçeklerin ayrıca kokularının da çok güzel olduğu, bu sayede de sinekleri kendine çektiği söylenir. 

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
n11'de satılan sinek yiyen bitki gerçekten evdeki sinekleri yiyor mu?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.