5.00 / 1 oy

Hızlı Konuşma Problemi Nasıl Çözülür?

Benim için hızlı konuşuyorsun dediklerini çok duymuşumdur ama bunca yıl kendimi anlatabildiğime göre bir problem yoktur kafasındaydım şimdiye kadar. Bana kalırsa zaten ben normal hızda konuşuyorum, ama karşıdaki birisi aşırı tane tane konuşunca da onu ileri sarmak geliyor içimde ayrı konu.

Dün sohbet esnasında arkadaşım videomu çekmiş, kendi konuşmamı dinlerken rahmetli Barış Manço'yu andım, o bile benden yavaş konuşuyırmuş meğerse. Bugüne kadar kendi videolarımı çok izlemiş ve bunu hiç fark etmemiş olmam da muhtemelen video çelilmekte olduğunu bildiğim için daha dikkatli konuşmamdan kaynaklanıyormuş. Sonuç olarak şu an her biri bir şey sorduğunda ya da en ufak bir şey söyleyecek olsam tane tane kelimeleri yavaş yavaş söylemeye ve ulamalara falan dikkat etmeye takıntı ediyorum :)

Güzel konuşmak denen bir şey var ve bunun da tanımlı kuralları var. Güzel konuşma olarak tanımladığımız konuşma sanatında bir dakikada söylenmesi gereken kelimes sayısının da bir alt ve üst limiti olduğuna eminim. Sonuç olarak artikülasyon konusunda iyi bir eğitmenden kurs almak istiyorum. İnternetteki yayınlara da göz gezdirdim ama birisinin hatalarımı görmesi ve uyarması bence şart. Tavsiye edeceğiniz yüz yüze kurslar varsa nerede ve kimler tarafından verilmekte olduğunu yazar mısınız? Bir de aslında asıl sorum şu, hızlı konuşma dediğimiz alışkanlık konuşma dersleriyle çözülür mü ya da nasıl çözülür?

volcan34

07.10.2020 10:34

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 3 Temmuz 2022 05:43
    0

    tempolu konuşmak ve buna zamanla alışmaya çalışmak bir çözüm olabilir, konuşma koçlarının da temelde yaptıkları şey bildiğim kadarıyla bu

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Hızlı Konuşma Problemi Nasıl Çözülür?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.