5.00 / 1 oy

Mutfak için kaliteli ve hesaplı rende tavsiyesi

Evdeki rende bir süredir köreldiği için zaten havuç ve kereviz gibi sebzeleri iyi doğrayamıyordu, bugün de dikkatli bakınca artık çeşitli bölgelerinde paslanmalar oluşmaya başladığını fark ettim ve hemen çöpe attım. Evde yıllardır kullanılan bir rendeydi ve kullanımı da pek pratik değildi. Yıllar sonra bakalım endüstriyel ve teknoojik bir rende ürünü çıkmış mı diye internetten rendelere baktım ama bu sefer de ürün çeşitliliği içinde kayboldum.

Amazon'da Berghoff markasının rendelerini beğendim. Berghoff 1100192 Essentials 4 Yönlü Kare Rende ürünü 116 TL'te satılıyor ve 3 tarafında farklı kalınlıklarda rende gözleri var. 4. taraf da içinin temizlenebilmesi için boş bırakılmış. Bu rendeleri havada kullanmak durumunda kalmayacağım için rahat kullanacağımı düşünüyorum, yere basan kısımları da yumuşak plastik olduğu için kaymazlar diye düşünüyorum. Dört tarafı da rende gözü olan daha ucuz modeller de var ama çelişkili yorumlara sahip oldukları için biraz daha pahalı ve kaliteli bir ürün almak istiyorum. Bir kere alındıktan sonra en az 10 sene kullanılıyor ve paralarını kat kat çıkartıyorlar çünkü bu ürünler.

Güncelleme: Berghoff 3950200 Leo 4 yönlü alttan kapaklı rende ürününü görünce daha pratik geldi. Üstten de yumuşak plastikten tutma yeri yapmışlar ve altı da kapaklı ve 4 tarafı farklı büyüklüklerde rendelerden oluşuyor. Rendelediğiniz şeyler içinde birikiyor ve plastiğini çıkartarak alabiliyorsunuz. Bu ürünü sipariş ettim, beğenirsem iade etmem ve burada da yorumlarımı yazarım artık. Ürünü Amazon'dan 307 TL'ye aldım.

gonulcelen

20.11.2020 20:50

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 25 Kasım 2020 05:55
    6

    n11'den epinox marka ve dört tarafı farklı kalınlıklarda kesen rendelerden satın aldım. 70 TL gibi bir ücret verdim ve kargo bedava olarak geldi. 7/10 verebilirim. Ergonomi olarak üzerindeki plastik tutma kolu çok fazla dayanacak gibi gelmiyor bana (zaten ufak tefek oynuyor yerinden). Rendeleme olarak da evdeki 30 yıllık rende mi çok keskin yoksa bunu mu iyi bilememişler bilmiyorum ama havuç rendelerken sanki hiç bitmeyecekmiş gibi geliyor. Ama rendeye 100 TL'den fazla para vermek çok mantıklı gelmediği için bu rendeyi iade etmedim ve elimde kalıncaya kadar da idare ederim muhtemelen. 200 TL verdiğim rende bundan kat kat daha keskin olacak olsa belki alabilirim ama o kadar bir performans farkı olacağını da sanmadığım için hesaplı olanı tercih etmek daha mantıklı geldi. Korkmaz'ın çok şık peynir rendeleri var ama peynir rendelemek için de ayrı rende almak da istemedim. 

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Mutfak için kaliteli ve hesaplı rende tavsiyesi

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.