5.00 / 1 oy

Tasarruflu ampul önerisi

Merhabalar, 100 TL'yi düzenli olarak aşan elektrik faturalarının ciddi bir kısmının ampullerden kaynaklandığına karar vererek zaman ve para harcayarak evdeki tüm aydınlatma sistemini değiştirmeye, tasarruflu olmayan ampullerin de tümünü tasarruflu ampule dönüştürme kararı aldım. İnternette o kadar fazla tasarruflu ampul seçeneği var ki ben bu kadar seçenek içerisinde kaybolacağımı açıkçası beklemiyordum. Bir de akıllı ampuller falan çıkmış ama görebildiğim kadarıyla şimdilik çok pahalılar. Şimdilik sadece yeterli aydınlatmayı sağlayan fiyat performans ürünü tasarruflu ampulleri bulmak istiyorum. Kontrol ettiğim kadarıyla evdeki ampullerin tümünün duy tipi E27.

Hasan81

19.06.2019 22:05

Bu soru 2 kez yanıtlandı.

  • 21 Haziran 2019 15:04
    12

    Tasarruflu ampul yerine direk olarak LED ampul almanızı tavsiye ederim, eğer amacınız verimli aydınlatma ve elektrik tasarrufu ise en doğru seçim LED ampul olacaktır. Tavsiye olarak A++ enerji etiketine sahip olan LED ampul modellerini inceleyebilirsiniz. E27 duy zaten standarta yakın yaygınlığa sahip bir duy olduğu için bulmanızda bir problem yaşamazsınız. Ayrıca LED ampullerin kullanım ömürleri de geleneksel ampullere göre çok daha uzun olduğu için iki kere tasarruf sağlamış oluyorsunuz gibi düşünebilirsiniz.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Tasarruflu ampul önerisi

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.