5.00 / 1 oy

Ses incelten helyum gazı internetten nereden satın alınabilir?

Yılbaşında ailecek gülüp eğlenmek için helyum gazı almak gibi bir fikrim var ama internetten nereden helyum gazı sipariş verebileceğim konusunda da hiçbir bilgim yok. Açıkçası kısmen var ama içimize (ciğerlerimize) çektiğimiz bir gazdan bahsettiğimiz için muhtemelen endişelerim var.

E-ticaret sitelerinde helyum gazı diye arama yaptığımda balonların uçmasını sağlayan helyum tüpleri karşıma çıkıyor. Saçma bir soru olacak ama balonların uçmasını sağlayan helyum gazı ile insan sesini incelten helyum gazı aynı gaz mıdır emin değilim ve gülüp eğleneceğiz derken yılbaşı gecesi hastanelik olmak gibi bir niyetim de yok. Bu sorunun yanıtını sorabileceğim kimse de olmadığı için buradan soru açrak bilen birisi varsa diye danışmak ve bilgi almak istedim. Eğer balon şişirirken kullanılan helyum gazı ile beyaz show gibi televizyon programlarında da gördüğümüz ve geçici bir süre ile ses inceltme etkisi olan helyum gazı aynı gaz ise bir diğer sorum internette satılan tüm helyum gazlarının aynı kalitede olup olmadıkları. Direk en ucuz helyum gazını alıp geçebilir miyim yoksa helyum gazının da kalitelisi ya da adisi (katkısızı katkılısı gibi) var mıdır?

Not: bu gazın sağlığa zararlı olup olmadığı ayrı bir merak konusu olduğu için ayrı bir başlık açmayı daha doğru buldum. bkz: Helyum gazı ile ses inceltmek sağlığa zararlı mıdır?

ramizdayı

22.12.2020 18:43

Bu soru 2 kez yanıtlandı.

  • 19 Temmuz 2022 11:58
  • 19 Temmuz 2022 09:19
    0

    koca tüpü satın almayacaksanız bildiğim kadarıyla o şekilde satın alabileceğiniz bir ürün değil. şişirilmiş balon içindeki gazı içinize çekseniz o da zararlıdır diye tahmin ediyorum. gelin siz bu işe hiç bulaşmayın bence :)

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Ses incelten helyum gazı internetten nereden satın alınabilir?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.