5.00 / 1 oy

MDF Mobilya Nasıl Tamir Edilir?

Salondaki mdf ya da sunta olduğundan emin olmadığım masanın köşesi kırıldı ve çok çirkin görünüyor. Üzerinde ceviz desenli kaplama var ancak altındaki mdf görününce güzelim masanın bütün büyüsü bozuldu. Bu mdf'yi bir şekilde kırılan yerini bir dolgu malzemesi ile doldurarak ve üzerini boyayarak tamir edebilir miyim? Masa çok büyük olduğu için alıp mobilyacıya götürmem mümkün olmadığı için tüm tamir işlemlerini internetten sipariş vererek kendim yapmaya çalışacağım. Kusursuz olmasa bile en azından şimdiki halinden her türlü daha iyi durur diyerek kendimi cesaretlendiriyorum ama mdf mobilya tamiri konusunda en ufak tecrübesi ya da bilgisi olanların bile yardımlarına ihtiyacım var.

Dolgu malzemesi olarak internette satılan macunlar işimi görür mü mesela? Masanın rengi koyu ahşap renginde (kaplama). Sizce dolgu malzemesini direk bu koyu renge yakın bir renkte mi almalıyım yoksa sonradan kalemle boyayabileceğim bir açık renk mi tercih etmeliyim? Son olarak dolgu malzemesini tüm eksenlerde sıfıra sıfır düzeltebilmek için hangi ekipmanlara ihtiyacım var?

aynure

23.09.2020 19:56

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 21 Nisan 2022 13:51
    0

    kolu bacağı kırıldıysa altına gizli bir vida atmak çok mesele değil ama eğer kaplaması deforme olduysa macun zımpara falan işleri çok daha kötü hale getiriyor

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
MDF Mobilya Nasıl Tamir Edilir?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.