5.00 / 1 oy

Spotify'da indirilen şarkıların ses kalitesini iyileştirmek

Bir yazarın incelemesini okuduktan sonra ben de ikna olarak Sennheiser Momentum TW2 (bkz: Sennheiser Momentum True Wireless 2 Detaylı İncelemesi) satın aldım ve kulaklığa 2.200 TL para verince daha yüksek ses kalitesine sahip müzikleri nereden bulabilirim ve kulaklığın hakkını nasıl verebilirim diye araştırmaya başladım. Spotify'da kendi best of listelerim var ve çok sık dinlediğim için de her seferinde bu listeleri internetten dinlememek için downlad edilsin şeklinde seçtim, dolayısıyla ben listeleri güncelledikçe tüm parçalar spotify'dan giriş yaptığım tüm cihazlarda indiriliyor ve listeler de senkronize oluyor. Ama kulaklığı en sık telefona bağlı olarak kullandığım için acaba telefondaki Spotify'dan nasıl daha kaliteli ses alabilirim diye uygulamayı kurcalarken Spotify'ın aslında indirilen parçalar için bir kalite seçeneği sunduğunu fark ettim ve default olarak bu seçenek de Normal olarak geliyor. Yapmanız gereken işlemler ise şu şekilde:

1. Spotify uygulamasını telefonunuzdan açın ve sağ üst kısımdaki dişli ikonuna basarak ayarlar ekranını açın

2. Ayarları aşağıda kaydırınca Audio Quality (Ses Kalitesi) başlığı altında Download (İndirilenler) adında bir ayar göreceksiniz. Bu ayarı very high (çok yüksek) olarak değiştirdiğinizde tüm download edilmiş listeler Spotify tarafından tekrar indiriliyor ve parçaların ses kaliteleri de nispeten iyileşmiş oluyor.

Ses şiddetini yükseltmek için de Spotify ses seviyesini daha fazla yükseltmek ya da düşürmek  yazısındaki gibi telefon uygulamasında da bir ayar mevcut, bunu Loud (Türkçesi sanırım gürültülü ya da yüksek olabilir) olarak değiştirmenizi tavsiye ederim.

Not: Telefonunuzda yeterince saklama alanı yoksa ve indirdiğiniz parçaların sayıları da binli sayılardaysa bu işleme hiç bulaşmayın derim, benim telefonumda Spotify parçaları 20 GB'a yakın yer kaplıyor, ama indirilen parçaları SD karta aktarmayı başardığım için problem olmuyor.

iremyağmur

13.12.2020 13:13

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Spotify'da indirilen şarkıların ses kalitesini iyileştirmek

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.