5.00 / 1 oy

Reçeli En Lezzetli 15 Meyve

Reçel fikri tarihte ne zaman ilk olarak kimin aklına geldi de meyvelerden reçel yaptı bilmiyorum ama her reçel yediğimde teşekkürlerimi sunuyorum kendisine. Kış aylarına da artık giriyor olduğumuza göre reç yapma sezonunu da açmış buluyoruz, en azından ben bu mevsimlerde reçel yapmayı tercih ettiğim için benim reçel yapma sezonum gelmiş bulunuyor :) Hatta daha önce şöyle bir tarif de paylaşmıştım: Karpuz Kabuğu Reçeli Nasıl Yapılır?. Bana ait olmasa da şu tarifi de isteyenlere tavsiye ederim: Karadut reçeli tarifi

Herkesin farklı bir damak tadı ve beslenme alışkanlığı var, bu yüzden bu soruyu 100 kişiye sorsanız muhtemelen 100 farklı yanıt alırsınız. Hatta evinizde kalabalık bir misafir grubuna kahvaltı hazırladığınızda herkes farklı bir reçeli yemekten keyif alır, birisinin çok sevdiği bir reçeli bir başkası hiç yemeyebilir bile. Hatta kimisi sıcak tereyağlı ekmek üzerine sürmeyi sever, kimisi kaymakla beraber yer, kimisi ise kahvaltısı bittikten sonra kaşıkla yemeyi sever. Bu yüzden bu liste tamamen benim kendi favori reçellerimden oluşan liste ve kendi favori reçellerini paylaşacak yazar arkadaşlar ile daha da zengin bir listeye dönüşebilir.

1. Çilek reçeli

2. Böğürtlen reçeli

3. Vişne reçeli

4. Kayısı reçeli

5. Karadut reçeli

6. Ceviz reçeli

7. Karpuz reçeli

8. İncir reçeli

9. Kabak reçeli

10. Ayva reçeli

11. Portakal reçeli

12. Limon reçeli

13. Şeftali reçeli

14. Kızılcık reçeli

15. Erik reçeli

elif oslo

20.10.2020 11:42

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Reçeli En Lezzetli 15 Meyve

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.