5.00 / 1 oy

Maundan Mobilya Yaptırma Maliyetleri

Selamlar, açık hava mobilyası olarak kullanmak üzere eski lüks araçlardaki maun ağaçlarından mobilya yaptırmak istiyorum. Bu ağaç türleri araştırdığım kadarıyla sapelli, cosipo, tiama, sipo ve akaju gibi ağaçlardan elde edilebiliyormuş ve çok kolay bulunabilen ağaçlar olmadıkları için de metreküp fiyatları, bildiğimiz çam kerestelerine vb. göre çok daha pahalıymış.

Maun ahşap, koyu renkli ve dokusu ile rengi de bildiğimiz ahşaplara göre çok daha fazla keyif veriyor. Ahşap teknelerde kullanılan ahşaplar da yoğun olarak maun oluyormuş ve verniklendikten sonra açık hava mobilyası olarak kullanmak ve suya ve güneşe karşı dayanıklılık konusunda da çok daha güçlü oluyorlarmış.

Benim edinmek istediğim bilgi ise maun ahşabı siparişi vererek internette beğendiğim açık hava mobilyalarını bir ustaya yaptırmak. Örneğin maundan bir koltuk ya da masa sipariş etsem sizce ortalama maliyetleri ne kadar olur? TL cinsinden bugünün kuru ile çarparak tahmini fiyat yazabilecek olanlar varsa bilgi verebilirlerse çok mutlu olurum.

elanvital

28.08.2020 12:51

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Maundan Mobilya Yaptırma Maliyetleri

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.