5.00 / 1 oy

Manfrotto Tripod İçin Reflektör Tutma Kolu Arıyorum

Manfrotto mk055xpro3-3w tripod almıştım ve çok hakkını verememiş olsam da iyi ki o zaman almışım diyorum, şimdi kamera fiyatlarına gelmiş neredeyse. Şimdi bir youtube projesi için elim ayağım olmak üzere bu tripod ama yabancı videolarda gördüğüm bazı ek aksesuarları Türkiye'de bulmakta güçlük çekiyorum.

Manfrotto mk055xpro3-3w bilenler bilirler oldukça kaliteli ve sağlam bir tripod, rüzgarda milim oynamaz ve üzerindeki kamera tutan aparat da üç yönlü çalıştığı için kameranızın kontrolünü tüm çekim şartlarında sağlayabilmenize olanak tanır. Ama ben ekipmanımı olabildiğince rafine olarak kullanmak istediğim için yanına reflektör için ikinci bir tripod eklemek istemiyorum. Yabancı videolarda extension arm adını verdiklerini bir uzatma kolu ile isteyenler manfrotto tripodlarına reflektör, ışık kaynağı ya da mikrofon bağlayabiliyorlar. Bizde ise uzatma kolu olarak satılan bir ürün bulamadım, acaba bu ürünleri nereden temin edebilirim? Yurt dışından sipariş etsem gümrük masrafları beni ne kadar üzer ya da yan sanayi olarak farklı bir marka altında manfrotto uyumlu uzatma kolu satan bir firma var mıdır?

kaan onay

16.10.2020 14:50

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 15 Eylül 2021 18:36
    2

    3d printer ile uygun boyutta bir kol bastırmanızı ya da en yakın hırdavatçıdan kelepçe satın alarak tripodonuza vidalamanızı öneriyorum. bugün kazara internetteki manfrotto tripod tutma kolları fiyatlarını gördükten sonra kendi adıma aklıma bu fikirler geldi

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Manfrotto Tripod İçin Reflektör Tutma Kolu Arıyorum

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.