5.00 / 1 oy

Mac'lerde sağ mouse tuşu yok mu?

Mac bilgisayarlar konusunda araştırma yapıyorum ve yeni bir pc almak yerine bu sefer ben de bir Mac bilgisayar kullanma deneyimini yaşamayı denemek istiyorum. Mac'e geçen arkadaşlarımın söylediğine göre MacOS'e ve Mac ekosistemine alışmam birkaç gün bocalamadan sonra en fazla bir hafta sürermiş. Eskiden olsa alışveriş merkezlerinde teşhir olan bilgisayarları dener bakardım ama pandemi nedeniyle kalabalık ortamlara girmemeye çalışıyorum ve merakımı da internetten soru sorarak ya da forumları okuyarak gidermeye çalışıyorum.

Mac'ler konusunda çok paylaşılan bilgilerden birisi, Mac bilgisayarlarda mouse'ta sağ tıklama tuşu olmadığı konusunda. Ama Macbook Air'lerde sağ tıklama tuşunun görünmese bile olduğunu inceleme videolarından biliyorum. Dağa doğrusu, sağ tıklamak için özel bir mouse butonu yok ama notebook'taki trackpad'e çift parmak ile bastığınızda sağ tıklama işlevi yerine geliyor ve sağ tıklama menüsü açılıyor.

Bir de Mac bilgisayarlar için alıp kullanabileceğiniz Magic Mouse adında çok sade tasarımlı bir mouse var. Bu mouse'ta sağ tıklama butonu olmadığını biliyorum ama benzer bir işlev ekleme seçeneği olduğunu tahmin ediyorum.

Yıllarca PC ve Windows kullandıktan sonra bakalım durumumuz nasıl olacak :)

 

Editör editi: bazı diğer benzer yazılar için;

bkz: Macbook Air'in Batarya Ömrü Nedir?

bkz: Macbook'ta hard diskte ne kadar boş yer var nereden bakabilirim?

bkz: Mac Ekranı Kilitleme Klavye Kısayolu Nedir?

bkz: Mac'te Play Butonu Apple Music Yerine Spotify'ı Açsın

bkz: Macbook Air mi Pro mu Almak Daha Mantıklı?

bkz: Mac Bilgisayarlarda EXE Uzantılı Dosyaların Karşılığı Nedir?

zibidigonzales

26.04.2021 03:05

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Mac'lerde sağ mouse tuşu yok mu?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.