5.00 / 1 oy

Macbook'ta hard diskte ne kadar boş yer var nereden bakabilirim?

Windows'tan Macbook'a geçip adapta olmaya çalışanlarda bugün ben varım arkadaşlar :) windows'ta this pc ya da my computer altında hangi diskte ne kadar boş yer olduğunu takip edebiliyordum ama Macbook'ta diskte ne kadar boş yer olduğunu görebilmek ve bu bilginin hangi ekrandan takip edilebileceğini öğrenmem biraz zamanımı aldı, öğrenmişken benim gibi sonradan mac'çiler için bu bilgiyi paylaşmaya karar verdim.

- Mouse imlecinizi en üst sol kısıma götürdüğünüzde açılan menünün en solunda bir elma ikonu olduğunu göreceksiniz, bu ikona tıkladığınızda bir menü açılacak. Bu menüden About This Mac (Bu Mac Hakkında) seçeneğini seçin.

- Açılan pencerenin üçğncü sekmesinde Storage (Depolama) seçeneği var, buraya gelin.

- Hard diskinizde ne kadar boş yer olduğunu, toplam kapasitesini, ne kadarlık bir yerin işletim sistemine ayrıldığını bu ekrandan görebiliyorsunuz. Yanda çıkan Manage butonuna basarak da sisteminizde gereksiz yer kaplayan dosyaları ve uygulamalarınızı tespit ederek kaldırabiliyorsunuz.

ertan16

25.01.2021 10:39

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Macbook'ta hard diskte ne kadar boş yer var nereden bakabilirim?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.