5.00 / 1 oy

Macbook Air mi Pro mu Almak Daha Mantıklı?

Macbook Air ile Macbook Pro (2020 yılında çıkan yeni versiyonlar için) arasında donanımsal olarak beni etkileyebilecek seviyede bir fark göremiyorum. Fiyat olarak ise Macbook Air almak elbette daha mantıklı geliyor. Ofis programları ve tarayıcı dışında muhtemelen bir kullanım da olmayacak ama aldığım bilgisayarı en az 7-8 yıl beni üzmeden kullanabilmek istiyorum.

Yeni Macbook'ların tümünde M1 işlemciler olması ve Macbook Air'lerde işlemci soğutması gibi bir sistem olmaması açıkçası aklımda soru işareti uyandırıyor. Yeni teknolojileri ilk deneyen olma konusunda ilk kişi olma konularında iyiyimdir ama konu 10.000 TL'yi geçen bilgisayarlar satın almak olunca en azından uzun kullanım testlerini incelemek istiyor insan maalesef.

Sizce basic düzeyde bir kullanım için yeni nesil Macbook bilgisayarlardan hangisini seçmelitim? Macbook Pro'yu seçsem ve örneğin.2 yıl daha uzun süre kullansam benim için parasını çıkartmış olur. Ama her iki bilgisayar da en fazla 5 yıl götürür derseniz Macbook Air'e yönelmeyi düşünüyorum.

Not: Evde zaten windows işletim sistemli pc notebook'lar var. Bir tane Apple notebook almak istiyorum ve tek merak ettiğim hangisini satın almamın daha mantıklı olduğu. Bu yüzden o paraya git pc al demeyin lütfen.

emrahguner

14.11.2020 22:16

Bu soru 2 kez yanıtlandı.

  • 27 Mart 2022 13:42
    20

    böbreğinizi mi yoksa dalağınızı mı satmak istediğinize göre değişir

  • 9 Ekim 2021 10:02
    0

    mantık derken bütçe mi daha önemli yoksa performans mı diye sormak gerekir. kimisi için yıllarca kullanacağı ve işlemlerini en hızlı şekilde tamamlaması gereken bir yatırımdır ama kimisi için ise çok sınırlı bir bütçe ile bir sonraki maaşa kadar aç kalma sebebidir. bu yüzden kişiden kişiye değişmekle birlikte kendi adıma macbook air almayı tercih ederim.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Macbook Air mi Pro mu Almak Daha Mantıklı?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.