5.00 / 1 oy

Mac'te Play Butonu Apple Music Yerine Spotify'ı Açsın

Mac kullanıcısı olarak müdahale edemediğim vedeğiştiremediğim ayarlardan nefret ediyorum ama yine değiştirmenin bir yolu var mı diye araştırmaktan da vazgeçmiyorum. Macboo Air kullanıcısı olarak üstteki medya butonlarını aktif olarak kullanıyorum ve Spotify açıkken durdurmak, tekrar başlatmak ya da bir sonraki şarkıya geçmek için de bu butonları aktif olarak kullanıyorum. Ama bilgisayarı ilk açtığımda klavyede play tuşuna bastığımda da spotify açılsın isterken bunun yerine hiç kullanmadığım itunes uygulaması açılıyor ve ben de itunes uygulamasını hiç kullanmadım ve kullanmayı da düşünmüyorum.

İnternette uzun zamandan beri tartışılan bir konuynuş ve yabancı forumlarda da bende işe yarayan bir çözüm bulamadım. Apple, kısayol özelliği olan klavye tuşları için her zaman kendi default uygulamalarını kullanıyormuş de bu uygulamaları kaldırmak ya da varsayılan olup olmama özelliklerini override yapabilmek mümkün değilmiş. Çok mu önemli derseniz değil ama hoşuma da gitmiyor açıkçası, kullanışlı olacaksa bilgisayarı açar açmaz bastığımda benim istediğim uygulama olan spotify'ı açmalı. İnsanların windows'u daha çok sevmelerinin bir sebebi de her şeye müdahale edebiliyor olmaları olabilir bence, orada bile bu dosyayı hangi program ile default olarak açmak istiyorsunuz diye soruyor.

Neyse, bir gün birisi bu play butonunun işlevini değiştirmeyi bulur da paylaşmak isterse diye bu isteğimi de buraya ukte olarak bırakıyorum.

Edit: ITunes değil Apple Music uygulaması açılıyormuş, başlığı değiştirdim ama soru benim için geçerliliğini koruduğu için virgülüne dokunmadım.

cancarlo

12.11.2020 11:19

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Mac'te Play Butonu Apple Music Yerine Spotify'ı Açsın

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.